Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در جمع اعضای شورای شهر رشت صحبت های جالبی بر زبان راند.

محمود باقری خطیبانی بعد از ظهر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: اگر به کارنامه دو ساله فعالیت شورایی خود نگاه کنیم، تفاوت فراوانی بین شعارها و عمل دیده می شود.

وی ادامه داد: بنده همواره تصور می کردم با ورود اعضای فعلی شورا حقوق قشر ضعیف و پابرهنه را احقاق خواهیم کرد و مانند استاندار شهید علی انصاری ساده زیستی یک خدمت گزار مکتبی را نشان خواهیم داد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه این شعارها در روزهای انتخابات مورد توجه مردم بود، تصریح کرد: ما در آن روزها گفتیم که با چشمانی بسته و دست های کوتاه نسبت به بیت المال راه شهید رجایی را خواهیم پیمود و قول دادیم با پول مردم، شهر را بسازیم و در مصرف بیت المال نهایت صرفه جویی را داشته باشیم.

وی افزود: این حرف ها به حدی تأثیرگذار بود که مردم و خانواده های شهدا درباره حرف های غلوآمیز ما درباره انتصاب شهردار و متخصص حساب جداگانه ای باز کردند.

باقری خطیبانی با بیان اینکه امروز در اجرای شعارهای خود ناتوان مانده ایم، اضافه کرد: با گذشت دو سال از عمر شورای چهارم نه تنها در اجرای شعارهای خود ناتوان مانده ایم، بلکه احساس می کنیم هیچ ابایی از اقدام ها در جهت عکس آن شعارها نداریم.

وی خطاب به موسوی روزان «عضو شورا» بیان کرد: آیا شما از خلاف سازهای دکتر شهرساز «شهردار» خبر ندارید و به نظر شما این فرد قوانین شهرسازی را نادیده نمی گیرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت این سئوال را مطرح کرد: آیا قرارداد مطالعات ژئوتکنیک و نقشه برداری متروی رشت در شرایطی که سند فرادستی هنوز تصویب نشده و اعلام می شود 3 میلیارد تومان هزینه شده، موضوع مورد اعتراض شما نیست؟

وی با اشاره به برپایی میهمانی های مکرر در رستوران نارنجستان، تأکید کرد: برای میهمانی های مکرر در  رستوران نارنجستان و دریافت تابلو فرش از شهردار و انواع غذا و ریخت وپاش ها که اگر صورت نمی گرفت مبلغ آن می توانست برای کمک به مستمندان تخصیص یابد، چه توجیهی دارید؟

باقری خطیبانی با اشاره به برف سال 92 در رشت، افزود: در آن روزهای سرد همان کارگران رفت وروب شهرداری کار را انجام دادند، اما چلوکباب داغ و پاداش به چه کسانی رسید.

وی اضافه کرد: چرا افرادی که ادعا دارند نگران بیت المال هستند در برابر حواله خرید کت و شلوارهای 75 میلیون ریالی سکوت کردند در حالی که پرداخت هزینه 75 میلیون ریالی برای خرید کت و شلوار عید نوروز اعضای شورای رشت غیر قانونی بود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت، قرارداد شهربازی پارک قدس رشت را قرارداد ترکمنچای خواند و یادآور شد: تاکنون 500 میلیون تومان برای این کار پرداخت کرده ایم، اما هنوز هم بابت حق کسب و پیشه از ما شکایت دارند و موضوع جالب اینجاست که دیگر کسی برای فعال کردن شهربازی پارک قدس عجله ای ندارد.

وی با بیان اینکه معاونان شهرداری ماهانه 400 هزار تومان بابت ایاب و ذهاب و حق مدیریت دریافت می کنند، عنوان کرد: این موضوع در شرایطی اتفاق می افتد که این افراد از وسایل شخصی خود هیچ گونه استفاده نمی کنند و حتی پول بنزین را از شهرداری دریافت می کنند و تنها حق ایاب و ذهاب و مدیریت این افراد با حقوق یک ماه رفتگران پرتلاش برابری می کند.

باقری خطیبانی با ابراز شرمساری از وضعیت محله های معلولان رشت، متذکر شد: آسفالت کوچه و پس کوچه های محلاتی مانند معلولان، سلیمانداراب، پاره بیجار، نخودچر و ... به حدی اسفناک است که از کوچه های روستای بنده در خطیبان و سیاه درویشان نیز بدتر است.

وی با اشاره به ویژگی های انتخاب شهردار از دیدگاه مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب درباره انتخاب شهردار و ویژگی های آن فرمودند که در امانت داری هیچ ملاحظه سیاسی نکنید و یکی از قلم های مهم امانت داری برای مردم این است که شهردار خوب انتخاب کنید و این مصداق کامل امانت داری است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت درباره دیگر ویژگی های شهردار اصلح از دیدگاه مقام معظم رهبری، گفت: ایشان فرمودند «در درجه لیاقت و کفایت لازم است افرادی باشند که عرضه این کار را داشته باشند و در کنار این لیاقت و کفایت، صلاح، پاک دستی و پاکدامنی افراد مورد نظر است و اگر کسی بالیاقت باشد اما متدین و صالح و باگذشت از انگیزه های مادی نباشد، لیاقت او به ضرر تمام می شود و هرچه آدم ناباب، لایق تر باشد از راه های نامشروع برای خود و یا کسانی که خودش می خواهد، کسب درآمد می کند».

وی افزود: با توجه به فرمایش های امام راحل و مقام معظم رهبری درباره انتخاب شهردار، آیا همراه نبودن و رأی ندادن از سوی بنده به شهردار وقت، عدول از ولایت پذیری بنده بود.

باقری خطیبانی خطاب به موسوی روزان ادامه داد: شما به من گفتید خانه شیشه ای آبروی مردم است و اگر چنین است چگونه می توانیم یکی را به شراب خواری و دیگری را به مسایل اخلاقی متهم کنیم.

وی خطاب به اعضای شورای شهر رشت متذکر شد: ما باید در پیشگاه مردم و شهدا و امام (ره) پاسخ گو باشیم و چگونه می توانیم در پیشگاه کسانی که با هم به جبهه رفتیم اما آنها برنگشتند و اکنون نظاره گر اعمال و رفتار ما هستند، پاسخ دهیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در پایان خطاب به اعضای شورا، یادآور شد: از شما می خواهم در حق من دعا کنید تا در پیچ و خم زندگی روزمره شرمنده آنهایی نباشم که به بنده رأی دادند و از خداوند بزرگ می خواهم خاطرات گذشته ام را همواره در ذهنم محفوظ نگه دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان