Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : نشست ثابت قدم ، شهردار رشت با جمعی از مدیران سایت های خبری بمناسبت هفته روابط عمومی با هدف تکریم از خبرگزاری های محلی در محل شهرداری برگزار شد .

سید محمد علی ثابت قدم ، شهردار رشت ضمن تبریک ایام شعبانیه و تقدیر از پایگاههای خبری بعنوان چشمان تیزبین جامعه که مسایل مبتلابه اجتماع را مورد نقد قرار می دهند ، گفت : شهرداری با توجه به نوع خدمات رسانی و تامین هزینه های از طریق شهروندان همیشه به نقد سازنده نیاز دارد .

وی افزود : با توجه به تاثیر نقد در پیشبرد امور شهری خوب است به جای نقد افراد ، موضوعات و مسایل جاری شهری بدور از جهت گیری های سیاسی مورد نقد قرار گیرد بدون شک از انحراف خدمات رسانی جلوگیری می نماید .

علیرغم اینکه شهردار رشت اظهار کرده بود قصد مصاحبه ندارد و هفته روابط عمومی را که به اصحاب رسانه نیز تعلق دارد مناسب دانسته تا از تلاش های پایگاههای خبری و رسانه ها که مسئولیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را بعهده دارند تقدیر نماید ولی نظرات مختلف حاضران در نشست در امور شهری باعث طرح برخی از مسایل شهری توسط شهردار شد .

ثابت قدم در بخشی از سخنان خود گفت : آسفالت یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها است و این موضوع نمی تواند منتی بر مردم باشد اما وقتی از این وظیفه بعنوان (نهضت آسفالت) نام برده می شود این اقدام عوامفریبی محسوب می شود .

ثابت قدم با بیان اینکه ضعف ساختاری موجود و حجم بالای تقاضاها در شهرداری می تواند باعث فساد شود ، افزود : راه از بین بردن فساد در شهرداری تمرکز زدایی ، جوانگرایی ، توانمندسازی پرسنل و علمی کردن آنان است که بخشی از این کارها انجام شده و در دو ، سه هفته آینده شهرداری رشت به ثبات مدیریتی خواهد رسید.

وی افزود : مطمئن باشید در شهرداری به هیچ عنوان پاتوق سیاسی ایجاد نخواهد شد ولی درب شهرداری به روی همه افراد جناح های مختلف سیاسی صاحب تجربه باز است زیرا ما می توانیم از تجارب آنها در توسعه شهری استفاده نماییم .

وی سکوت خود در برابر توهین ها و انتقادات شدید را پرهیز از بدبینی مردم به شهرداری و از بین بردن اعتماد مردم دانست و افزود : سکوت بنده به معنای رضایت و یا پشت کردن به منتقدان نیست زیرا یک رهبر ارکشتر بهنگام اجرای موسیقی به تماشاگرانش پشت می کند تا با ایجاد هماهنگی بین اعضای ارکستر بتواند آهنگ مطلوبی را برای مستمعان و بینندگان خود عرض نماید .

وی ادامه داد : البته در پاره ای موارد توهین ها و انتقادات شدید ناشی از ناتوانی ذهنی برخی است که باعث می شود آنان نگاه توسعه ای نداشته باشند.

وی ادامه داد : باید قبول کنیم که مشکلات موجود در شهرداری چیزی نیست که یک شبه بوجود آمده باشد تا یک شبه هم حل شود بنابراین نباید انتظار داشت مشکلات شهری طی یک دوره کوتاه مدت حل و فصل شود .

ثابت قدم گفت : شهروندان ما به اندازه کافی از غوغاسالاری آسیب دیده اند ولی بهتر است این موارد بدور از هرگونه هیاهو در چارچوب مجاری قانونی شفاف سازی شود .

گفتنی است نشست شهردار رشت که قرار بود در ساعت سه عصر برگزار شود به دلیل حضور همزمانی ناصر عاشوری، نماینده مردم فومن شفت و هیئت همراه حدود بیست دقیقه با تاخیر برگزار شد و درپایان نیز طبق اعلام صریح شهردار به حضور (حضرتی) بعنوان (مهمان رسانه ای) جلسه را ترک کرد و این دو مورد سبب بروز شبهه بی پاسخ در میان اکثر حاضران شد که امید است از سوی شهردار بدون پاسخ نماند .  

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان