Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه همکاری بیمه ها با بیمارستان ها، گفت: بیمه ها تبدیل به بنگاه تجاری شده اند و به وظایف خود نمی پردازند و این امر موجب رنجش پزشکان در بیمارستان ها شده است.

محمدحسین قربانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اجرای طرح نظام سلامت را یکی از خدمات دولت در حوزه سلامت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه امروز فشار هزینه درمان از روی مردم کاسته شده است، تصریح کرد: با فعالیت دولت تدبیر و امید، حوزه سلامت در اولویت قرار گرفت و سال گذشته در این زمینه بودجه 10 هزار میلیارد تومانی در اختیار بهداشت و درمان قرار گرفت.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال شاهد روند خوبی با همکاری دولت و مجلس در نظام سلامت کشور خواهیم بود، گفت: سال گذشته در طرح نظام سلامت بیشتر بودجه در بخش درمان بود و با برطرف شدن نقص در سلامت و پیشگیری، این مولفه امروز در حال انجام بوده که نتایج آن شامل زایمان طبیعی و... در حوزه سلامت است.

وی بحث پیشگیری را بسیار مهم خواند و گفت: بیشتر مردم برای درمان هزینه می کنند در حالی که باید توجه ویژه ای به بحث پیشگیری داشته باشند و پیشگیری همواره بهتر از درمان است.

قربانی از نحوه همکاری بیمه ها انتقاد کرد و افزود: از بیمه ها گله مند هستم زیرا به بنگاه تجاری تبدیل شدند و به وظایف خود نمی پردازند و این امر موجب رنجش همکاران پزشک در بیمارستان ها شده است.

وی به موضوع پسماندهای بیمارستانی اشاره کرد و گفت: پسماند معضل استان است و یکی از مشکلات مهم محسوب می شود که امروز باید با محیط زیست همکاری شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره اجرای طرح پزشک خانواده گفت: پزشک خانواده اکنون در روستاها اجرایی می شود و باید تمام شهرها را دربرگیرد.

وی با اشاره به اینکه برای ساماندهی نظام سلامت اجرای طرح پزشک خانواده امری ضروری است، خاطرنشان کرد: این طرح در دو استان پایلوت مازندران و شیراز در حال اجراست اما هنوز ضعف هایی دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان