Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: گیلان یک هزار و 100 کارخانه و واحد تولیدی نیمه فعال و تعطیل دارد و همچنین بخشی از اراضی کشاورزی گیلان در معرض خشکسالی است.

محمدعلی نجفی عصر امروز در همایش «همدلی یاس ها» که به پاسداشت یاد و خاطره شهدای بخش مرکزی این شهرستان و همچنین نکوداشت ام الشهدا حاجیه خانم رضازاده مادر شهیدان قدرت الله، محمود و محمد یوسفی و با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: سوم خرداد ماه روز ایثار، مقاومت و از خود گذشتگی است.

وی مسئولان را خادم مردم عنوان کرد و افزود: دولتمردان وقتی برای دیدار با خانواده شهدا می روند احساس غرور می کنند.

استاندار گیلان با اشاره به رفتار خاضعانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مقابل خانواده شهدا، تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در رأس برنامه مسئولان است.

وی دیدار با خانواده شهدا را توفیق الهی عنوان کرد و گفت: عزت، شرف، آزادگی، استقلال و در کنار آن برطرف کردن مشکلات اقتصادی مردم از جمله خواسته خانواده شهدا است.

نجفی با اشاره به کاهش نرخ تورم از 40 به 14.3 درصد در کشور بیان داشت: تورم در کشور مهار شده اما تمام مشکل مردم برطرف نشده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دو سال موفق در کاهش بیکاری را پشت سر گذاشته ایم، خاطرنشان کرد: هنوز یک هزار و 100 کارخانه و واحدهای تولیدی نیمه فعال و تعطیل در استان داریم و تلاش می کنیم این واحدها وارد چرخه تولید شوند.

وی ادامه داد: بخشی هایی از اراضی کشاورزی گیلان در معرض خشکسالی هستند و در سفر رئیس جمهور مصوباتی برای احداث سدها داشته ایم و همچنین به تسطیح اراضی برای کشت برنج توجه شده است.

نجفی وحدت در جامعه را موجب پیروزی ملت ایران در مقابل اراده تمام قدرت هایی که علیه ایران متحد و متعهد شدند، عنوان کرد و افزود: امروز مقام معظم رهبری با همان رهبری عالمانه امام (ره) مذاکرات خارجی را هدایت کرده و از دانشمندان هسته ای حمایت می کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اعتقادی در برطرف کردن مشکلات اقتصادی در بخش خارجی نداریم، تصریح کرد: تکیه ما بر اقتصاد مقاومتی و درون زا است.

نجفی به تجلی وحدت، اتحاد و در کنار هم بودن خانواده شهدا اشاره کرد و یادآور شد: با وحدت می توانیم در تمام میدان ها پیروز شویم.

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان