Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : قائم مقام دادگستری کل گیلان گفت: مردم از دستگاه قضایی انتظار خدمت در حد اعلا و احقاق حق را دارند.

مجید الهیان ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان این شهرستان ضمن تبریک سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: مدیون جانفشانی و از خودگذشتگی های شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستیم.

وی با بیان اینکه ایثارگری های این عزیزان بوده که امروز در امن ترین نقطه جهان زندگی می کنیم، تصریح کرد: این جلسه برای تمام دوستانی است که لباس خدمت پوشیده و به مردم خدمت می کنند.

قائم مقام دادگستری کل گیلان با اشاره به اینکه بر اساس آموزه های دینی و اسلامی نسبت به ارج گذاشتن به خدمتگزاری به مردم بسیار تاکید شده است، خاطرنشان کرد: وظیفه داریم از مسئولی که چند سال در خدمت مردم خوب، فهیم و ولایی صومعه سرا بود قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه کسانی که در قوه قضائیه کار می کنند مدال افتخار دیگران را بر گردن دارند، افزود: این موجب افتخار برای بنده و همکارانم در قوه قضائیه بوده و در نظامی خدمت می کنیم که مزین به نام اسلام است.

الهیان به سخن امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: امام حسین (ع) فرمودند «مراجعات مردمی یک نعمت به شمار می رود و مبادا از این مراجعات خسته شوید» و این فرمایش باید سرلوحه کار همه ما مسئولان باشد.

وی با اشاره به اینکه شأن و منزلت ما مربوط به خدمت کردن به مردم است، اضافه کرد: در دستگاه قضا حد اعلای خدمت مورد انتظار مردم بوده و آن نیز فصل خصومت و احقاق حق است.

قائم مقام دادگستری کل گیلان با قدردانی از همکارانش در دستگاه قضایی این استان تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی وزارت دادگستری جزئی از قوه مجریه بود و براساس آموزه های دینی و تاکید اسلام بر قضا و قضاوت و نیز وجود افراد نخبه مانند شهید بهشتی در راس کار، به صورت یک قوه جداگانه و مستقل براساس اصل 57 قانون اساسی و تحت اوامر ولایت فقیه درآمد.

وی با تصریح بر اینکه رئیس قوه قضائیه توسط مقام معظم رهبری و یا مقام ولایی تعیین می شود، یادآور شد: این امر سبب افتخار کسانی است که در قوه قضائیه فعالیت و خدمتگزاری می کنند و امیدواریم بتوانیم با تلاش بیشتر و بهتر انتظارات مراجعان را برآورده سازیم.

الهیان، گفت: دستگاه قضایی در چارچوب رعایت قوانین و مقررات همکاران دادگستری با تمام مسئولان تعامل خوبی برای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم دارند اما مقام قضاوت اشخاص مساوی بوده و تفاوتی در مقام با دیگران نیست.

وی از مسئولان اجرایی خواست تا با دادگستری تعامل کنند و قبل از هر اقدامی که برای آنها سئوال و شبهه دارد، حمایت های دستگاه قضایی را به همراه داشته باشند.

قائم مقام دادگستری کل گیلان با اشاره به اینکه اقدام هایی که این عزیزان در دادگستری انجام می دهند معرفی خدمات آنها است، اظهار کرد: آخرین ارزیابی و بررسی ها نشان می دهند دادگستری گیلان عملکرد بسیار مثبتی دارد که ناشی از تلاش همکاران قضایی و اداری بوده و امیدواریم بتوانیم با تلاش بیشتر به آن دادگستری مطلوبی که مدنظر مقام معظم رهبری است برسیم.

وی به وجود برخی دلال در حوزه های دادگستری اشاره کرد و یادآور شد: چنین افرادی در اجتماع حضور داشته و ما نمی توانیم منکر وجود این افراد شویم اما دادگستری استان نظارت و رصد خوبی انجام داده و در این راستا تعداد نیز دستگیر شده اند.

الهیان جلب اعتماد مردم نسبت به دادگستری را یکی از اموری دانست که باید به آن اهتمام ویژه شود تا از آرای صادره اطمینان کامل داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه کمترین تخلفات در دادگستری رخ می دهد، تصریح کرد: تمام همکاران بنده با کمترین امکانات و بیشترین حجم کاری مواجه هستند و قاضی در مقام قضاوت و محل فصل دعوا مانند قانون گذار عمل می کند.

این مسئول درباره عملکرد «محمدرضا آموزنده» رئیس سابق دادگستری صومعه سرا، افزود: وی تعامل بسیار خوبی با مسئولان شهرستان و دادگستری کل داشت و اکنون پس از پایان خدمت خود در این دادگستری در سنگر دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با معرفی «سیداحمد طالبی» به عنوان رئیس جدید دادگستری صومعه سرا که قبلا رئیس دادگستری های تالش و آستار و زمانی نیز در این بخش مشغول فعالیت بوده، گفت: طالبی فردی با اخلاق، مقتدر و قاضی دقیق است که در صدور آرا از تبحر و تخصص بسیار بالای برخوردار است.

الهیان خاطرنشان کرد: «میرهاشم حسینی» دادستان جدید صومعه سرا نیز فردی کاردان بوده که در مسئولیت های گذشته خود مانند رئیس شعبه جزائی بسیار موفق عمل کرده و آشنا به مسائل دادسرا و جزائی است.

در مراسم مذکور سیداحمد طالبی به عنوان رئیس جدید دادگستری و میرهاشم حسینی دادستان جدید صومعه سرا منصوب شدند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : حجت الله بابایی

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان