Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: 1+5 با بهانه جویی های خود در مذاکرات ثابت کرد که منطقش منطق قدرت است و چوب لای چرخ می گذارد.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی ظهر امروز در نخستین کنگره ملی نکوداشت آیت الله العظمی بهجت فومنی (ره) در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت وقایع خرداد ماه را یکی از با ارزش ترین و برجسته ترین اتفاق های تقویم تاریخ ایران عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مهم ترین وقایع کشور مانند قیام 15 خرداد 42 و 14 خرداد 68 و سوم خرداد 61 در این ماه روی داده است، افزود: هر کدام از این روزها گویای یک واقعیت تاریخی بسیار مهم در کشور است.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد 61، افزود: در زمان جنگ تحمیلی تمام کشورهای دنیا به جز سوریه و لیبی علیه ایران با صدام متحد شده بودند و از هر طریق ممکن عراق را برای حمله به خاک ایران حمایت می کردند.

وی خاطرنشان کرد: آزادی خرمشهر در سوم خرداد در آن سال ها به دنیا نشان داد که ایران در برابر تمام توطئه ها ایستاده است.

اکرمی به ادامه روند مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 اشاره کرد و گفت: اینکه پنج کشور دارای حق وتو و بمب هسته ای حاضر شدند با ایران بر سر یک میز بنشینند و با ایران مذاکره کنند نشان دهنده تسلیم شدن آنها در برابر مواضع ایران است.

وی اضافه کرد: در مدت این 16 تا 17 ماه مذاکره، مردم کشور خود را آگاه کردیم که ما اهل تعامل، تفاهم و منطق هستیم و انعطافی از خود نشان دادیم که حتی بسیاری را شگفت زده کرده است.

این مسئول با اشاره به اینکه ما در این مذاکرات نشان دادیم که قدرت منطق داریم، یادآور شد: 1+5 با بهانه جویی های خود در این مذاکرات ثابت کرد که منطقش منطق قدرت است و چوب لای چرخ می گذارد.

وی با بیان اینکه ما در مذاکرات نشان دادیم که خواستار منطقه ای خالی از سلاح هسته ای هستیم، افزود: ما حتی ساخت و نگهداری سلاح هسته ای را حرام می دانیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ایران را از نظر مذاکره با دنیا سربلند و رو سفید خواند و گفت: ما به دلیل داشتن قدرت منطق پیروز میدان مذاکراتیم و سرانجام مذاکرات به هر جا برسد باز هم ما پیروزیم.

وی با اشاره به بزرگداشت مقام آیت الله بهجت فومنی افزود: دنیای ما دنیای تاریخ و سرگذشت و خاطره هاست و هر کس تاریخ را برای مردم بازگو کند او را احیا کرده و مردم باید تاریخ را به عنوان تجربه زندگی بخوانند زیرا تاریخ هر ملت ریشه آن ملت است.

اکرمی با بیان اینکه تاریخ را باید با سه عنوان تقویم، تحلیل و تطبیق مطالعه کرد، یادآور شد: مستندترین تاریخ مربوط به پیامبران الهی، محکم ترین تاریخ مربوط به ائمه اطهار (ع) و زیباترین تاریخ ها مربوط به سرنوشت علماء، بزرگان و ابرار الهی است.

وی با تصریح بر اینکه دانشمندان، اخلاقیون، مسلمانان و شهدا از جمله ابرار الهی هستند، متذکر شد: آیت الله العظمی بهجت از ابرار الهی بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان