Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : بخشدار مرکزی تالش از وجود صدها هکتار دشت شقایق در این بخش و ییلاقات آن خبر داد.

محمدرضا اسکندرپور بعد از ظهر امروز در جشنواره دشت شقایق ییلاق شکردشت بخش مرکزی این شهرستان اظهار کرد: تالش رویشگاه گل های شقایق وحشی است.

وی با بیان اینکه گل های شقایق قابلیت طبیعت گردی و جذب گردشگر در تالش را مضاعف می کند، تصریح کرد: تالش منطقه ای مملو از جاذبه های طبیعی و تاریخی و فرهنگی است.

بخشدار مرکزی تالش با اشاره به اینکه سالانه گردشگران بسیار زیادی به این شهرستان سفر می کنند، گفت: تالش دارای صدها هکتار دشت شقایق است که هر ساله گردشگران زیادی را به طرف خود جذب می کند.

وی وجود دشت های شقایق را دارای زیبایی ها و جذابیت های زیادی دانست و افزود: حفظ این طبیعت خدادادی نیازمند همت مردم و مسئولان است.

اسکندرپور برگزاری جشنواره دشت شقایق را در معرفی جاذبه های تالش به گردشگران مهم دانست و خاطرنشان کرد: حراست از مناطق ییلاقی تالش و دشت شقایق نیازمند فرهنگ سازی است.

وی توسعه گردشگری در تالش را هدف مهم برگزاری جشنواره ها عنوان کرد و یادآور شد: معرفی استعدادهای تالش در حوزه های مختلف گردشگری و سرمایه گذاری از اهداف این جشنواره است.

در جشنواره دشت شقایق ییلاق شکردشت بخش مرکزی تالش غرفه های بزرگ زنان تالشی برپا شده بود که در آن اقدام به پخت و عرضه انواع غذاها و آش های محلی کردند.

برگزاری مسابقه ورزش های بومی و محلی، اجرای موسیقی محلی و... از برنامه های جانبی جشنواره دشت شقایق بود که با استقبال گردشگران مواجه شد و فضای شادی را ایجاد کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان