Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از اجرای سه پروژه مهم عمرانی چهار خطه کردن محورهای سیاهکل ـ بازکیاگوراب، انزلی ـ رضوانشهر و سراوان ـ شفت خبر داد.

شعبان علی خاوری صبح امروز در نشست اداره کل راه و شهرسازی استان با اشاره به اجرای سه پروژه راه سازی در گیلان اظهار کرد: این پروژه ها مورد موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سه پروژه مذکور از بین شش پروژه عمرانی راه سازی پیشنهادی با یک هزار میلیارد تومان از طریق ماده 56 انتخاب شد، تصریح کرد: چهار خطه کردن پروژه های سیاهکل ـ بازکیاگوراب، انزلی ـ رضوانشهر و سراوان ـ شفت اجرایی می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در تعریف ماده 56 گفت: در این ماده سرمایه گذار منابع مالی پروژه را تامین و آن را اجرایی می کند و در دوره مشخصی دولت اصل سود و فرع را به سرمایه گذار برمی گرداند.

وی اجرای سه پروژه مذکور را در گیلان ضرورت دانست و افزود: سه پروژه راه سازی مذکور بزرگ ترین پروژه های راه سازی گیلان محسوب می شوند به ویژه اینکه چهار خطه شدن محور سیاهکل ـ بازکیاگوراب شهرستان سیاهکل را از بن بست خارج کرده و به یکی از شاهراه های اصلی استان تبدیل می کند.

خاوری اجرای چهارخطه کردن محور شفت ـ سراوان را در بخش حمل و نقل جاده ای دارای اهمیت زیادی دانست و یادآور شد: اجرای این پروژه مهم در کاهش و روان سازی بار ترافیکی منطقه تاثیرگذار است و به عنوان کنارگذر جنوب غربی رشت در هدایت ترافیک سنگین جنوب به سمت غرب گیلان و بالعکس نقش مهمی دارد.

وی خاطرنشان کرد: چهارخطه کردن محور انزلی ـ رضوانشهر نیز در کاهش بار ترافیکی مسیر بسیار مهم است و نقش مهمی در روان سازی ترانزیت کالا دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان حفظ و ارتقای سطح جاده های این استان را مهم خواند و یادآور شد: با توجه به رشد جمعیت و توسعه اقتصادی، ایجاد بستری مناسب برای حمل و نقل کالا و مسافر در گیلان امری ضروری است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان