Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : بر اساس گفته معاون آموزش و پرورش باید حداکثر تا دیروز منابع آزمون استخدامی اعلام می شد اما چنین نشد و وزیر آموزش و پرورش هم دیروز در خوزستان گفت: «تمام آنچه که تاکنون در خصوص ثبت نام استخدام نیروی جدید بیان شده، صحت ندارد».

به گزارش جهان، هجدهم اسفند ماه سال گذشته، سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص استخدام در این وزارتخانه گفت «درخواستی را از سازمان مدیریت داشتیم و مقدمات آن نیز آماده شده است تا سهمیه استخدام ۵ هزار نفر را از سازمان مدیریت بگیریم».

وی ادامه داد: «بر این اساس، تا یک ماه دیگر اطلاعیه برگزاری این آزمون اعلام می شود و داوطلبان با اولویت مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد؛ دوره یکساله ای نیز در دانشگاه فرهنگیان برای پذیرفته شدگان برگزار خواهد شد».

بر اساس گفته های معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش اواخر فروردین باید فراخوان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر می شد و این در حالی بود که نه تنها این اتفاق صورت نگرفت بلکه کاشف به عمل آمد، هنوز مجوزی صادر نشده است.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در ۲۴ فروردین ۹۴ و در حاشیه «همایش یاس مهربانی» درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: «مجوز استخدام شفاهاً داده شده است، زمان آن مشخص و آزمون را سازمان سنجش و آموزش و پرورش مشترکاً برگزار می کنند».

وی افزود: «روز گذشته هم پیگیر بودم تا این مجوز کتباً ابلاغ شود. به مجرد آنکه مجوز کتباً ابلاغ شود دستورالعمل مربوط صادر خواهد شد و همه جزییات در آن مشخص است».

هشتم اردیبهشت بود که وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی فرهنگیان شهرستان رزن استان همدان گفت: «پس از پیگیری های ۶ ماهه این وزارتخانه، روز گذشته (۷ اردیبهشت) مجوز استخدام پنج هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صورت کتبی اعلام شد».

به دنبال این انتشار این خبر از زبان وزیر آموزش و پرورش، سایت های مختلف نیز، تبلیغات جزوه و کتاب های آموزشی را آغاز کردند و این در شرایطی بود که هنوز هیچ خبری مبنی بر فراخوان نبود.

اطلاع رسانی ضعیف و قطره چکانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص آزمون به حدی بود که برخی افراد در شبکه های اجتماعی و برخی سایت ها به دروغ به نقل از آموزش و پرورش خبرهایی مبنی بر زمان برگزاری آزمون و جزوه های آن منتشر کردند.

کار به جایی کشید که رسول پاپایی معاون رسانه ای مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اظهار داشت: «دستورالعمل نحوه برگزاری این آزمون باید به تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی برسد و پس از تأیید نحوه برگزاری این آزمون، جزئیات به اطلاع عموم خواهد رسید».

وی با اشاره به اینکه برخی سایت ها به اعلام منابع آموزشی یا نحوه ثبت نام از علاقه مندان به استخدام در آموزش و پرورش اقدام کردند، گفت: «هر گونه خبر و اعلام نشانی یا آدرس و مواد آزمونی توسط برخی سایت ها اعتباری ندارد و مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش نیست».

وی هشدار داد: «هم وطنان گرامی مواظب باشند افراد فرصت طلب و سودجو به نام این آزمون، از آنها اخاذی نکنند، چرا که آموزش و پرورش تا این لحظه هیچ گونه تاریخ دقیقی برای زمان آزمون، مواد امتحانی و نشانی جهت ثبت نام اعلام نکرده است و هرگونه اعلام نشانی و درخواست وجه به شماره حساب های اعلام شده در برخی سایت ها، کار افراد فرصت طلب است».

اما ۲۸ اردیبهشت، محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه گردهمایی آموزشی توجیهی روسای گروه انجمن اولیاء و مربیان ادارات کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: «در حال حاضر مشغول بررسی منابع آزمون هستیم و تلاش می کنیم اواخر هفته آینده جدول سهمیه، رشته و منابع را آماده و به سازمان مدیریت ارسال کنیم؛ اصرار داریم آزمون قبل از مهر ماه برگزار شود تا دانشجویان بتوانند از مهر ماه تحصیل خود را در دانشگاه آغاز کنند، اما سازمان مدیریت به آیین نامه ای استناد دارد و می گوید آزمون های استخدامی به طور سراسری و هر۶ ماه یک بار و بنابراین، آبان ماه برگزار شود اما اصرار ما برگزاری آزمون قبل از شهریور است».

بر اساس گفته معاون وزیر آموزش و پرورش، باید حداکثر تا دیروز (۸ خرداد) منابع آزمون و جدول سهمیه و رشته ها توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام می شد اما چنین نشد و در چنین شرایطی روز گذشته وزیر آموزش و پرورش در حاشیه سفر به خوزستان با بیان اینکه زمان ثبت نام برای استخدام جدید آموزش و پرورش ماه آینده اعلام می شود، عنوان کرد: «تمام آنچه که تاکنون در خصوص ثبت نام استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش بیان شده است، صحت ندارد».

به نظر می آید همچنان ابهام بر سر آزمون استخدامی آموزش و پرورش سایه افکنده است و در این میان تنها شانس با فرصت طلبان است تا از بدقولی های آموزش و پرورش و ابهامات ایجاد شده، به نفع خود استفاده کنند و کلاهی گشاد بر سر علاقه مندان به استخدام در آموزش و پرورش بگذارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان