Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : سرپرست گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی گلستان از افزایش دمای استان به ۴۶ درجه خبرداد و گفت: به سالمندان و بیماران توصیه می کنیم از سفرهای شهری غیر ضروری خودداری کنند.

محمدرضا رحمن نیا در گفتگو با مهر، با بیان این که دمای هوای گرگان و برخی شهرهای استان، به ۴۶ درجه رسیده است، از ادامه این روند و تا دو روز آینده خبرداد.

وی افزود: امروز گرگان، گنبد و اینچه برون دمای ۴۶ درجه را داشتند.

وی از وزش باد در شهرهای گلستان خبرداد و گفت: بندرترکمن و بندرگز تا ۴۳ کیلومتر و گرگان تا ۵۰ کیلومتر سرعت باد گزارش شده است.

رحمن نیا بیان کرد: درباره توصیه به شهروندان نمی توان درباره تعطیلی مدارس از سوی هواشناسی دستوری داد ولی حتما به سالمندان و افراد دارای بیماری های خاص به خصوص قلبی توصیه می شود در صورتی که کار ضروری ندارند از حضور در خیابان ها خودداری کنند.

در همین رابطه، بر اساس گزارش های مردمی، برق و آب برخی از مناطق شهر گرگان و سایر شهرهای استان قطع شده است.

گزارش های متعددی نیز از گرما زدگی و مراجعه افراد به مراکز درمانی اعلام شده است.

با توجه به حوادث سال گذشته، احتمال آتش سوزی در مناطق جنگلی و منابع طبیعی استان نیز پیش بینی می شود و نیاز است دستگاه های متولی در این بخش دقت لازم را داشته باشند.

افزایش ناگهانی مصرف برق
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گلستان گفت: به دلیل افزایش دما، مصرف برق گلستان به دوبرابر روز جمعه افزایش یافت.

قاسم شهابی  نیز، افزود: گرمای بی سابقه استان مصرف برق را به شدت افزایش داده است.

وی بیان کرد: این مصرف نسبت به روز گذشته دو برابر افزایش یافته است و برای مدیریت برق نیازمند همکاری هم استانی ها هستیم.

وی ادامه داد: در برخی نقاط استان قطعی برق گزارش شده است که به دلیل افزایش چشمگیر مصرف طبیعی است ولی باید گفت این اتفاق طبیعی است و به زودی توسط کارشناسان ما بر طرف می شود.

شهابی با بیان این که این قطعی ها موضعی است، اضافه کرد: شهروندان با رعایت اصول مصرف و صرفه جویی همکاری لازم را برای جلوگیری از مشکلات در روزهای گرم آینده داشته باشند. /منبع : فرارو

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان