Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : سرپرست اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان گفت:پیش بینی می شود،امسال 15طرح سالم سازی به سواحل گیلان افزوده می شود.

یونس رنجکش امروز در جلسه ساماندهی سواحل دریا در استان گفت:با توجه به شروع فصل گرما و همچنین تعطیلات پیش رو، ورود جمعیت بالایی از گردشگران به سواحل گیلان پیش بینی می شود و لازم است اقدامات لازم برای ارتقای حفاظت از جان مسافرین در سواحل استان اندیشیده شود.

وی ادامه داد:سال گذشته با برنامه ریزی های به موقع و انجام اقدامات پیشگیرانه شاهد کاهش 60درصدی تهدید جان هموطنانمان بودیم.

وی با بیان اینکه بازگشایی رسمی طرح های سالم سازی از اواخر خرداد ماه آغاز می شود،تصریح کرد:اما با توجه به تعطیلات پیش رو طرح های سالم سازی از هم اکنون بازگشایی شده است.

رنجکش افزود:سال گذشته از 30میلیون گردشگری که وارد گیلان شد 25میلیون نفر در 9شهر ساحلی گیلان حضور یافتند

وی با اشاره به اینکه اگر از فرصت اقدامات فرهنگی و تجهیزاتی طرح های دریای استان استفاده نشود شاهد آسیب های اجتماعی در استان خواهیم بود،گفت:سال گذشته اغلب به دلیل ناآشنایی برخی از هموطنان مان به فنون شنا در نقاط جحادثه آفرین شاهد غرق شدن  53نفر در استان بودیم ،خاطر نشان کرد: امسال تجهیزات برای ناجیان غریق استان افازیش می یابد و امسال برای ناجیان غریق البسه یکسان،عینک و همچنین برای طرح ها امکانات پشتیبانی شامل قایق و جت اسکی تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه برای هر شهرستان ساحلی متناسب با اعتبار موجود بودجه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: 1میلیارد و 300میلیون تومان بابت خرید تجهیزات سواحل شهرهای ساحلی گیلان تاکنون هزینه شده است.

وی به پرکردن اوقات فراغت برای پر کردن خلاء طرح های سالم سازی اشاره کرد و گفت:سال قبل 32 طرح سالم سازی در گیلان داشتیم و برنامه داریم علاوه بر تجهیز شناگاههای موجود 15طرح جدید را در استان اضافه کنیم.

وی خاطر نشان کرد:افزایش جاذبه های طرح های سالم سازی موجب پیشگیری از حضور مسافرین در مناطق خطر آفرین می شود.

وی تاکید کرد:حتما تا 12خرداد ماه سالجاری شناگاهها باید آماده و قابل بهره برداری شوند.

وی گفت:وزارت کشور تاکید بر کاهش 50درصدی تعداد غرق شدگان دارد و ما با آموزش مردم و افزایش محیط های امن حضور پیدا کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان