Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : پرطرفدارترین حساب کاربری حضرت امام خمینی (ره) در فضای مجازی با بیش از ۱۰۰ هزار دنبال کننده در آستانه ۱۴ خرداد توسط اینستاگرام حذف شد. اکانت جدیدی با عنوان @emamkhomeiny در اینستاگرام جایگزین شده است.

مجله مهر: از دو سال پیش ، صفحه ی امام خمینی در اینستاگرام با نام کاربری emamkhomeini راه اندازی شد که به انتشار روزانه تصاویر دیده نشده ای از حضرت امام خمینی اقدام میکرد.

اینستاگرام از طریق ایمیل اعلام کرده که این حساب را حذف و همه ی حدود پانصد عکس و نوشته و صدهزار دنبال کننده این حساب را نیز به کلی پاک کرده است. مکاتبات صورت گرفته با اینستاگرام نیز نتوانست باعث جلوگیری از این اقدام تعجب آور و تامل برانگیز شود.

مدیریت اینستاگرام در پاسخ به پیگیری های متعدد مدیران این صفحه تنها به ارسال متن تکراری و خودکاری که برای حذف صفحه های نامناسب به لحاظ محتوای خشونت آمیز و یا مستهجن و هم چنین صفحات تبلیغاتی ارسال می کند، بسنده کرده است.

در بخشی از این متن آمده است: «یکی از دلایل اصلی ما، تهدید و آزار رساندن حساب کاربری موردنظر به دیگران و حمایت از گروه های خشن است» این در حالی است که پیش از این هیچ گونه اخطاری به این حساب کاربری داده نشده بود.

این اقدام تامل برانگیز اینستاگرام در حالی انجام شده که میلیون ها حساب کاربری با محتویات خشن و مستهجن در این شبکه ی اجتماعی در حال فعالیت هستند. همچنین صدها حساب کاربری در این شبکه به صورت رسمی و غیررسمی توسط گروه های تکفیری تروریستی چون داعش مدیریت می شوند که با انتشار صحنه های خشن سربریدن و ... به تبلیغ این گروه ها می پردازند.

بعد از این اقدام اینستاگرام، مجددا صفحه ی دیگری در اینستاگرام توسط مدیران قبلی صفحه با نام کاربری emamkhomeiny با هدف در دسترس قراردادن آراء و اندیشه های حضرت امام خمینی رحمه الله برای کاربران مشتاق در سراسر منطقه و دنیا راه اندازی شده که با همان روند حساب قبلی فعالیت می کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان