Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از برگزاری کلاس های مهارت آموزی در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در این استان خبر داد.

مهدی حاجتی ظهر امروز در جلسه آموزش و پرورش گیلان با اشاره به برگزاری همایش پاسداشت مقام معلم با سخنرانی محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور در استان اظهار کرد: امسال تجلیل از همسران کارکنان فرهنگی با مشارکت دستگاه های مختلف در گیلان انجام شده است.

وی به برنامه های آموزش و پرورش گیلان در تعطیلات تابستان اشاره کرد و افزود: تابستان امسال کلاس های آموزش قرآن، ورزشی، هنری و مهارت آموزی در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در استان برگزار می شود.

حاجتی با بیان اینکه 76 هزار دانش آموز در برنامه های غنی سازی اوقات فراغت آموزش و پرورش گیلان در تابستان سال 93 شرکت کردند، تصریح کرد: سال گذشته تعداد 708 پایگاه تابستانی آموزش و پرورش در استان راه اندازی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از کمک 200 میلیون تومانی محمدعلی نجفی استاندار به برنامه های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: امسال برنامه های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان گسترده تر است و موضوع فضای مجازی را پیگیری می کنیم.

وی به وجود ده ها دستگاه فرهنگی در استان اشاره کرد و گفت: دستگاه های مذکور برای کمک گرفتن از ظرفیت های آموزش و پرورش اعلام آمادگی کردند.

حاجتی استفاده از مدارس در کنار دریا در راستای اجرای طرح سالم سازی دریا را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش گیلان از ظرفیت بسیاری در موضوع های ایمنی مدارس، آب، برق و گاز برخوردار است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اجرای طرح نهضت سوادآموزی در استان، اظهار کرد: تعداد افراد انسداد بی سوادی در استان مشخص شده است.

وی ادامه داد: اگر نام افراد شش ساله واجب تعلیم اعلام شود، می توانیم بی سوادی در استان را به کمترین میزان برسانیم.

حاجتی به آموزش حقوق شهروندی در مدارس گیلان اشاره کرد و یادآور شد: دانش آموزان با مفهوم مذکور آشنا هستند، اما برای آموزش حقوق شهروندی با محدودیت ساعت درسی مواجه ایم و اجرای این طرح در قالب کلاس های غنی سازی اوقات فراغت موثر است.

وی با بیان اینکه کتاب «گیلان بدون زباله» در سفر رئیس جمهور به استان رونمایی شده است، اظهار کرد: رویکرد آموزش و پرورش گیلان آموزش های زیست محیطی در مدارس است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به استفاده مدارس برای اجرای طرح سالم سازی دریا اشاره کرد و گفت: مسابقات فرهنگی با بهره گیری از مدارس در کنار دریا اجرا می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان