Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : صبح روز سه شنبه آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت قبل از شرکت در مراسم ارتحال آیت الله شهید احسانبخش پذیرای دو مهمان کشوری در بیت بود .

مهمان اول حجت الاسلام غلامحسین معزی ، نماینده ولی فقیه در هلال احمر کشور که سخنران مراسم نماینده فقید امام و رهبری در گیلان نیز بود به اتفاق هیئت همراه با آیت الله قربانی دیدار و گفتگو کرد .

وی با اشاره به نقش و جایگاه هلال احمر در زمان صلح و جنگ و حوادث غیر مترقبه و حتی در ایام فراغت و تعطیلات در خدمات رسانی به مردم ایران و در حد وسع به کشورهای نیازمند گفت : این ساز سازمان علیرغم توانائی ها و امکانات هنوز در کشور شناخته شده نیست و اید از هر ابزاری برای معرفی این سازمان به مردم خود خود داشته باشیم .

معزی گفت : هلال احمر سومین مقام موقوفه داری در کشور را بعد از اوقاف و آستان قدس رضوی دارد و اگر مردم با وظایف این سازمان بخوبی آشنا باشند رجاء واثق دارم که موقوفات خود را به این سازمان اختصاص می دهند .

نماینده ولی فقیه در هلال احمر کشور از حضرت آیت الله قربانی خواست با توجه به نفوذ کلام یکی از خطبه های ایام ماه مبارک را به معرفی سازمان هلال احمر اختصاص دهند که مورد موافقت نماینده ولی فقیه در گیلان قرار گرفت .

مهمان بعدی آیت الله قربانی مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد کشور بود که به اتفاق مدیر کل جدید کمیته امداد و هیئت همراه با نماینده ولی فقیه در گیلان دیدار کرد .

حضرت آیت الله قربانی رئیس ستاد زکات گیلان با تقدیر از تلاش های کمیته امداد در جهت فقر زدائی گفت : در گیلان حدود 300 میلیون تومان زکات در سال جمع آوری می شد که یک سخنرانی و جزوه اینجانب سبب شد مردم خوب و دیندار استان این رقم را به 8 میلیارد تومان برسانند .

وی افزود : انتظار داریم زکات حاصله در مسیری که قرآن موارد مصرف آن را مشخص کرده مثل فقرا و ابن السبیل و غیره هزینه شود تا فقر گیلان که در زیر سرسبزی آن پنهان است از بین برود .

پس از تبادل نظر مهندس فتاح نیز به عوامل اجرائی ستاد زکات دستور داد : با نظر مستقیم نماینده ولی فقیه موارد مصرف زکات از قبل تعیین و پس از اجرا نیز گزارش دقیق هزینه کردها به آیت الله قربانی تقدیم شود .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان