Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان از دیدار مسئولان ارشد استان به منظور برطرف کردن مشکلات زیست محیطی گیلان با مقام معظم رهبری خبر داد.

محمدحسین قربانی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری در هفتم خردادماه جاری اظهار کرد: در حاشیه دیدار مذکور ملاقاتی با آیت الله محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری مبنی بر دیدار ویژه مسئولان رده بالای استان با مقام معظم رهبری داشتم.

وی بر استفاده از ظرفیت و جایگاه آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان نزد مقام معظم رهبری تاکید کرد و افزود: تاکنون دیدار مسئولان استان به صورت ویژه با مقام معظم رهبری سابقه نداشته است.

قربانی هدف از دیدار مسئولان گیلان با مقام معظم رهبری را پیشنهاد ساماندهی فاضلاب شهرهای استان دانست و بیان کرد: تمام شهرهای گیلان از مشکل فاضلاب رنج می برند ضمن اینکه مدیریت پسماند و زباله شرایط زیست محیطی بدی را برای استان ایجاد کرده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی به برداشت 10 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی توسط مسئولان استان خوزستان به منظور برطرف کردن مدیریت آب این استان اشاره کرد و گفت: برداشت مذکور با موافقت مقام معظم رهبری صورت گرفته و مبلغی از این اعتبارات به مدیریت آب های مرزی اختصاص داده شده است.

وی دیدار با مقام معظم رهبری را در راستای پیشنهاد اجازه برداشت مبلغی از صندوق توسعه ملی برای بهبود وضعیت زیست محیطی گیلان خواند و تصریح کرد: سال 92 استفاده از ظرفیت بانک جهانی برای برطرف کردن مشکل مذکور در بودجه پیش بینی شده بود و نتوانستیم از آن بهره مند شویم.

قربانی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بانک توسعه اسلامی برای برطرف کردن معضل فاضلاب گیلان در بودجه سال 93 پیش بینی شده بود، خاطرنشان کرد: امر مذکور تحقق پیدا نکرد و امروز نیز درآمدهای دولت برای برطرف کردن معضل فاضلاب گیلان کافی نیست.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان یادآور شد: رابطه بنده با امام جمعه رشت و استاندار مربوط به جایگاه فعلی نمایندگی مجلس نمی شود و با توجه به مسئولیتی که به عهده ام گذاشته شده، از این دو جایگاه ویژه برای برطرف کردن مشکلات استان استفاده می کنم.

وی استفاده از ظرفیت ویژه محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور برای برطرف کردن مشکلات گیلان را مهم خواند و اظهار کرد: آیت الله محمدی گلپایگانی با دیدار مسئولان گیلان با مقام معظم رهبری موافقت کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان