Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ایران به ایستادگی علمان دینی در مقابل ظالمان در دوران غیبت اشاره کرد و گفت: جامعه مدیون عالمان متعهد است.

حجت الاسلام غلامحسین معزی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله صادق احسانبخش نماینده فقید ولی فقیه در گیلان با تبریک میلاد امام عصر (عج) و بزرگداشت امام (ره) و آیت الله احسانبخش اظهار کرد: انبیای الهی آمدند تا بشر را از پرستش و تسلیم در مقابل طاغوت نجات دهند و به بندگی خداوند دعوت کنند.

وی فراخوان انسان به پرستش خداوند را رسالت انبیای الهی عنوان کرد و افزود: انبیا آمدند در روی زمین عدالت را برقرار کنند و بشر را از ظلم ظالمان رهایی دهند.

معزی با بیان اینکه پیامبران الهی مبعوث شدند تا در پرتو تحقق عدالت زمین را به آبادانی برسانند، تصریح کرد: پیامبران الهی آمدند تا انسان بتواند به حیات جاودانی برسد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ایران، رسالت انبیای الهی را دارای اهداف بلند خواند و بیان کرد: مدت 23 سال پیامبر (ص) تلاش کرد تا اهداف الهی را در جامعه پیدا کند و پس از آن امامان (ع) در برابر تمام مشکلات ایستادند تا مسیر صحیح را به بشر آموزش دهند.

وی حرکت بشر به طرف سعادت را از اهداف عالمان دینی عنوان کرد و گفت: در دوران امام زمان (عج) عالمان هدایت جامعه را به عهده گرفتند و در مقابل ضالمان ایستادند.

معزی جامعه را مدیون عالمان متعهد دانست و خاطرنشان کرد: عالمان دینی خدمات بزرگی به اسلام و کشور ارائه کردند و دشمنان اسلام به ویژه دنیای غرب برای آن که بتوانند از مسلمانان انتقام بگیرند در مقابل اسلام ایستاده اند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اینکه دشمن کینه توز انگلیس با حمایت رضاخان و فرزند او ستیز با اسلام را آغاز کرد، یادآور شد: دشمن تلاش کرد مردم ایران را از اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) دور کند و سرانجام امام (ره) به پا خاست و مردم را از پذیرش ذلت استعمار نجات داد.

وی به مبارزه امام (ره) علیه رژیم طاغوت اشاره کرد و افزود: امام (ره) لحظه ای از هدف بزرگ خود دور نشد و در مقابل دشمن سر تسلیم فرود نیاورد.

معزی با تاکید براینکه امام (ره) پیرو راه انبیای الهی بود تا انسان ها خداوند را بندگی کنند، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس جوانان کشور خود را مانند یاران امام حسین (ع) دیدند و با دفاع از اسلام به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ایران به زندگی آیت الله صادق احسانبخش نماینده فقید ولی فقیه در گیلان اشاره کرد و گفت: مدت 20 سال آیت الله احسانبخش رنج جانبازی را تحمل کرد.

وی با بیان اینکه در دوره آخرالزمان (عج) مردم مانند زمان ظهور امام زمان (عج) برای دفاع از دین تلاش می کنند، تصریح کرد: امام (ره) با دلی مطمئن و آرام از میان امت رفت.

معزی به رهبری جامعه توسط مقام معظم رهبری پس از رحلت امام (ره) اشاره کرد و یادآور شد: انسان ها با هدایت ولی فقیه به ساحل نجات می رسند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ایران ایجاد داعش، تکفیری ها، سلفی ها و وهابیت را توسط استکبار خواند و بیان کرد: آمریکای جنایتکار گروهک های مذکور را برای ضربه زدن به اسلام ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با اسلام ضد استکباری و ضد سلطه جویی در مسیر پیش بردن اهداف بلند نظام اسلامی ایستاده است، خاطرنشان کرد: دشمن ما را تحریم کرد تا تحمل مردم ایران را از بین ببرد.

معزی ملت ایران را استکبارستیز خواند و اظهار کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس را تجربه کردیم و مردم ایران مردانه و سرافرازانه در مقابل آمریکا و استکبار جهانی ایستادند و اگر امروز سربازان کشور در پای میز مذاکره از حقوق ملت دفاع می کنند به پشتوانه مردم و هدایت های مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ایران با بیان اینکه چشم مستضعفان جهان به این کشور دوخته شده است، تصریح کرد: دنیای امروز ناآرام است و اگر در منطقه از آرامش برخورداریم به دلیل ایستادگی مقام معظم رهبری، شهدا، جانبازان و عالمان دینی است.

وی در پایان متذکر شد: مدت 26 سال از ارتحال امام (ره) گذشته است اما مردم ایران حتی لحظه ای سستی به خود راه ندادند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان