Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی بیان کرد: حدود 9 میلیون نفر از جمعیت کشور، تحت پوشش همگانی طرح تحول سلامت قرار گرفته اند.

انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در مراسم معارفه مدیرکل بهزیستی استان گیلان در رشت افزود: این تعداد از افراد جامعه، فاقد امکانات مناسب تغذیه ، مسکن، کار و بهره مندی از شاخص های رفاهی بوده اند.

وی اظهار کرد: در بحث برخورداری و بهره مندی آحاد جامعه از پوشش همگانی سلامت، ارتقای بسته خدماتی تعهدات بیمه پایه و کاهش پرداخت از جیب مردم از جمله سیاست های طرح تحول سلامت است .

وی تصریح کرد: ارتقای بسته خدمات بیمه پایه در راستای این اقدام بزرگ که 22 سال معوق مانده و مطالبه به حق مردم بود و متاسفانه زمینه اجرایی آن فراهم نشده بود، انجام شد؛ بطوریکه امروز دفترچه های مردم از کارایی و اثربخشی بالایی برخوردار است.

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید در برنامه سیاست های رفاهی، هدف گذاری ها و برنامه هایی را ارایه داد که مورد حمایت مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

محسنی بندپی تحت پوشش قرار دادن داروهای نازایی، 550 قلم داروهای بیماری های صعب العلاج ، تعویض مفصل ، خدمات دندانپزشکی برای کودکان زیر 14سال و ... را از جمله اقدامات انجام شده در راستای ارتقاءبخشی به بسته تعهدات پایه مبنی بر کاهش هزینه های پرداختی سلامت از جیب مردم عنوان کرد.

وی بیان داشت: امروز برای نهادینه کردن پزشک خانواده و سیستم ارجاع ، حداکثر پرداختی بیمارستان های دولتی زیر پنج درصد و سایر بیمه شدگان زیر 10 درصد است .

رییس سازمان بهزیستی، پیشگیری و کاهش از بروز و شیوع آسیب های اجتماعی و بیماری ها، ارایه خدمات توانبخشی ، ارایه آخرین دستاوردهای تخصصی در راستای ارایه خدمات به معلولان و گسترش شبکه حامیان بهزیستی را از جمله برنامه های راهبردی این سازمان ذکر کرد.

وی کاهش سن اعتیاد، کاهش ازدواج، افزایش طلاق، افزایش بیماری های روحی و روانی را در جامعه نگران کننده خواند و افزود: پیشگیری از بروز چنین آسیب های اجتماعی؛ نیازمند برنامه ، نگاه علمی، تخصصی و کارشناسی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش ضمن قدردانی از دولت تدبیر و امید گفت: در یکشنبه هفته پیش رو، بازنگری قانون جامع حمایت از معلولان با رفع همه موانع ، تنگناها و مشکلاتی که در اجرایی کردن قانون قبلی وجود داشت، صورت می گیرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این بازنگری مبنی بر اصول و قواعد علمی و برخورداری این طیف عظیم از منابع مالی پایدار است.

در خاتمه این مراسم، محمدرضا پارسی به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی استان گیلان معرفی و از خدمات حسین نحوی نژاد قدردانی شد.

بیش از 60 موسسه خیریه از جمله آسایشگاه معلولان و سالمندان رشت ، آسایشگاه معلولان ذهنی غرب گیلان در صومعه سرا ، آسایشگاه سالمندان لاهیجان و آسایشگاه معلولان ذهنی امام رضا (ع) رودسر تحت نظارت بهزیستی استان گیلان فعال است.

حدود 35 هزار معلول نیز تحت پوشش بهزیستی استان گیلان هستند. /منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان