Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : طولانی ترین سورتمه ریلی کشور با حضور استاندار گیلان و جمعی از مدیران کل و مسوولان محلی عصر شنبه در دهکده گردشگری حیران آستار به بهره برداری رسید .

این سورتمه به طول هزار و500متر توسط بخش خصوصی در چشم انداز طبیعت بکر و زیبای کوهستان جنگلی  وتله کابین منطقه نمونه گردشگری حیران احداث شده است.

برای اجرای طرح سورتمه ریلی حیران 80میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

استاندار گیلان عصر شنبه در آیین افتتاح این طرح گفت: سرمایه گذاری در صنعت گردشگری بسیار زودبازده است و استان گیلان به علت گردشگرپذیر بودن شرایط بهتری برای بازگشت سرمایه طرح های گردشگری دارد.

دکتر محمدعلی نجفی خواستار فعال شدن بخش خصوصی برای استفاده از همه مواهب و ظرفیت های گردشگری در گیلان شد و افزود: شهرستان مرزی آستارا با موقعیت منحصر به فرد جنگل ، دریا و کوهستان ظرفیت بالایی در صنعت گردشگری دارد.

وی با بیان اینکه امروز سرمایه گذاری در شهرستان مرزی آستارا قابل توجه است، افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه احداث هتل، تله کابین و سورتمه آستارا بی نظیر است.

استاندار گیلان حمایت از بخش خصوصی را وظیفه مهم بخش دولتی دانست و تصریح کرد: سفر امروز ما به آستارا با هدف برطرف شدن موانع و مشکلات بخش خصوصی در داخل استان بوده است.

وی با اشاره به اینکه حجم سرمایه گذاری در آستارا باید از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شود، خاطرنشان کرد: امروز جلساتی در زمینه بندر چند منظوره، منطقه ویژه و امکانات پایانه ای آستارا بوده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان