Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت احداث دهکده سلامت در منطقه آزاد انزلی گفت: ساخت دهکده سلامت در منطقه آزاد انزلی برای حوزه درمان گیلان بسیار مهم است.

انوش برزیگر عصر امروز در نشست با مدیر عامل منطقه آزاد انزلی با اشاره مزیت های این منطقه اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی ظرفیت زیادی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سلامت دارد.

وی با بیان اینکه ساخت دهکده سلامت در منطقه آزاد انزلی بسیار با اهمیت است، افزود: ساخت این دهکده برای حوزه درمان استان بسیار مهم است.

مدیر عامل منطقه آزاد انزلی نیز در نشست مذکور گردشگری سلامت را از اولویت های این منطقه دانست و گفت: با توجه به مزایای قانونی این منطقه و بهره مندی گیلان از موقعیت مناسب جغرافیایی و نیروهای متخصص در حوزه درمان، منطقه آزاد انزلی شرایط لازم برای تبدیل به مرکز ارائه خدمات درمانی کشور و منطقه را دارد.

رضا مسرور با بیان اینکه طرح دهکده سلامت در منطقه آزاد انزلی اجرایی شده و از توجیه اقتصادی نیز برخوردار است، تصریح کرد: آمادگی کامل برای حمایت از سرمایه گذاران در حوزه خدمات سلامت، بهداشت و تندرستی و صدور مجوزهای لازم را داریم.

وی ارتقای توریسم درمانی در منطقه آزاد انزلی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: جایگاه منطقه آزاد انزلی در توریسم درمانی با توجه به پایین بودن هزینه ارائه خدمات بهداشت و درمان در کشور در مقایسه با کشورهای همسایه و پیشرفت های علمی پزشکان ایرانی می تواند کسب در آمد ارزی برای کشور داشته باشد.

مشاور امور سلامت دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور نیز در نشست مذکور به عنوان سرمایه گذار احداث دهکده سلامت در منطقه آزاد انزلی موانع و مشکلات آغاز عملیات اجرایی این طرح را برشمرد.

محمد فلاح با بررسی خدمات درمانی، مراکز سلامت و بیمارستان تخصصی سرطان در طرح دهکده سلامت، تصریح کرد: اقدام ها و هماهنگی های لازم توسط سازمان منطقه آزاد انزلی و دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای صدور مجوزهای لازم و پیگیری های لازم در زمینه ساخت دهکده سلامت انجام شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان