Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : خیرخواهان جامعه معتقدند از کار خیر دیگران تعریف و تمجید و از خیرین به نیکی یاد کنید تا این سنت حسنه گسترش یابد .

این مطلب بدانجهت آورده شد که یکی از پزشکان حاذق و صاحب تخصص و فوق تخصص شهر و همچنین دارای منصب استانی که از درآمد مطلوبی برخوردار است در مطب شخصی خود یک روز در هفته بصورت رایگان از بیماران مراجعه کنند ویزیت رایگان بعمل می آورد .

عمل این پزشک انساندوست یادآور تلاش های خیرخواهانه برخی از پزشکان این استان است که امروز در میان ما نیستند ولی خاطره خدماتشان همچنان در اذهان زنده و باقی است و جا دارد برهمت و روح بلند شان درود فرستاده شود .

روانشاد دکتر دشتستانی در آستانه اشرفیه که در اوایل انقلاب به رحت خدا رفت و دکتر چمساز در خمام که اخیرا دار فانی را وداع گفت از جمله این خیرین عالم پزشکی استان هستند. روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.

البته جسته گریخته شنیده شد پزشکان دیگری در رشت و غرب گیلان دستی به خیر داشتند و با توجه به زندگی ماشینی که انسان ها را شدیدا به خود مشغول کرده چندان که بایسته باشد از عمل خیرشان یادی نمی شود و شاید فراوان باشد پزشکان خیّری که مبادرت به اعمال خیر می کنند ولی برای دوری از ریا از بیان عمل شان پرهیز می کنند .

بنظر رسید در این وانفسای انواع بیماری های لاعلاج و صعب العلاج و سهل العلاج و بالا بودن هزینه دارو و درمان و غیره و گرایش شدید مردم به پزشکان متخصص وقتی پزشکی با همه مهارت و منصب دست به چنین اقدامی می زند بی شباهت به اقدام نادر نیست و جا دارد به آن پرداخته شود تا بیشتر شود .

بمحض اطلاع از عمل خدا پسندانه این پزشک سرشناس بر آن شدیم به امید ترویج و گسترش کار این پزشک در عالم پزشکی که امروزه جامعه ما شدیدا به آن نیازمندند با تهیه و نشر گزارشی تقدیر بعمل آوریم که ایشان بشدت با افشای نام خود مخالفت کرد و ما هم بنا نداریم خلف وعده نماییم از اینجهت از ذکر نام وی معذوریم .

این پزشک جوان در مورد دلیل این کار خود می گوید : در زمان تحصیل چون از روستا به شهر می آمدیم ، عموما مینی بوس داران دانش آموزان را مجانی سوار نمی کردند و اگر هم سوار می کردند باید سرپا می ماندند مگر اینکه دانش آموزان کرایه پرداخت می کردند .

از این رو تصمیم داشتم وقتی کاره ای شدم برای جابجائی دانش آموزان روستائی به شهر تعداد دو دستگاه مینی بوس خریداری و در اختیار مسیر ایاب و ذهاب شان قرار دهم تا آنان را رایگان به مقصد برساند .

برای تحقق این آرزو بشدت تلاش می کردم و درس می خواندم ؛ سال سوم ریاضی بودم که به درد معده گرفتار شدم و هیچیک از پزشکان منطقه نتوانستند دردم را درمان کنند ، ناگزیر به کمک دائیم برای درمان به بیمارستان خاتم النبیاء تهران رفتم.

وقتی به بیمارستان خاتم الانباء با آن وسعت و گسترگیش رسیدم و وارد سالن انتظار شدم ساعت 4 صبح بود و ناگزیر از فرط خستگی روی نیمکت خوابیدم .

پزشک بیمارستان ناراحتی معده مرا استرس و ناشی از تلاش درسی تشخیص داد و مرا درمان کرد .

چون رفتن به بیمارستان خاتم الانبیا برای همه بویژه اهالی روستای من ممکن نبود از اینجا تصمیم گرفتم پزشک شوم و اهالی روستای خود را معالجه نمایم .

از سال سوم ریاضی در کنار درس متداول خود زیست را هم خواندم تا اینکه در پزشکی قبول شدم و بعدها تخصص و فوق تخصص گرفتم .

مدتی تحقق آرزوی من به دلیل اینکه در بیمارستان دولتی بودم معطل ماند ، کم کم به فکر مطب شخصی افتادم ولی مکان قبلی من کوچک بود برای همین منظور این مکان که کمی وسیع تر از قبلی است اختیار کردم و الآن هفته ای یک روز با امکاناتی که در اینجا فراهم کردم ویزیت رایگان می کنم بلکه بخشی از آرزوی جوانی خود را عملی کرده باشم .

اگرچه خداوند در آیه 160 انعام وعده کرده "هرکس کار خیر کند، خداوند ده برابر عین آن عمل پاداش خواهد داد" ما نیز به استناد اینکه کسی شکر گزار مخلوق نباشد نمی تواند شکرگزار خداوند باشد از اینجهت ما هم برای این پزشک که در مسند و مرتبه علمی مردم شهر و دیارش را فراموش نکرد قدردانی می کنیم و بعنوان تقدیر بیتی از حافظ را تقدیمش می کنیم :

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد                                    وجود نازکت آزرده گزند مباد

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان