Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کارفرمایان از کسر 30 درصدی حق بیمه بن کارگری توسط تامین اجتماعی اعتراض داشتند که با پیگیری های انجام شده این بخشنامه در دیوان عدالت اداری لغو می شود.

علی یزدانی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت گیلان تمرکز بر فرهنگ سرمایه گذاری و تکریم بر مصرف کالای داخلی را یکی از اساسی ترین ملزومات در داشتن اقتصادی پویا، توانمند، بالنده و پایدار دانست.

وی با بیان اینکه بهره گیری از تخصص و تجارب تشکل های خصوصی فعال می تواند به عنوان نمایندگان واقعی مردم راهکاری مؤثر و توانمند در برطرف شدن مشکلات دیرینه بخش صنعت، معدن و تجارت باشد، افزود: فعالان تشکل های مردم نهاد نخبگان آن حوزه تخصصی محسوب می شوند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت تفویض اختیار دولتی به بخش خصوصی را جزو وظایف مهم دانست و گفت: طبق شیوه نامه نظام اصلاح اداری کشور باید این وظایف تفویض شود و برون سپاری برخی از وظایف بخش دولتی به بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد امری ضروری است.

وی با اشاره به پرداخت نشدن یارانه بخش تولید در سال گذشته خاطرنشان کرد: اکنون مجموعه صنعت، معدن و تجارت 38 درصد از سهم تولید ناخالص داخلی کشور را به عهده دارد و در این شرایط با هزینه کرد یارانه خانوارها در بخش تولید می توانستیم علاوه بر پرداخت یارانه تولید، صدها هزار شغل جدید نیز در کشور ایجاد کنیم.

یزدانی اجرایی شدن قانون حمایت از تولید و پرداخت یارانه به این بخش را در برطرف کردن مشکلات تامین سرمایه در گردش بنگاه ها و نیز معضلات موجود تاثیرگذار دانست.

وی درباره بخشنامه های جدید امور مالیاتی کشور یادآور شد: اخذ مالیات در شرایط رونق اقتصادی توسط دولت توجیه پذیر است اما در شرایط رکود اقتصادی حاکم بر جامعه بستن مالیات می تواند ضربه مهلک تری بر پیکره تولید وارد کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از لغو بخشنامه کسر 30 درصد از حق بیمه بن کارگری توسط دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: کارفرمایان از کسر 30 درصدی حق بیمه بن کارگری توسط تامین اجتماعی اعتراض داشتند که با پیگیری های انجام شده این بخشنامه در دیوان عدالت اداری لغو می شود.

به گزارش فارس، در نشست مذکور کانون کارفرمایی استان، انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی گیلان، مدیران و رؤسای بانک صنعت و معدن، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، شرکت شهرک های صنعتی و... حضور داشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان