Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رییس دفتر مقام معظم رهبری درجمع علما و روحانیون گیلانی با اشاره به ویژگی های حکومت اسلامی گفت: مخالفت با حکومت اسلامی بزرگترین منکر محسوب می شود.

آیت الله محمدی گلپایگانی پیش از ظهر شنبه در گردهمایی علما، روحانیون و ائمه جمعه استان گیلان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: مقام معظم رهبری به درستی ویژگی های شخصیتی امام(ره) را بیان کردند زیرا شخصیت رهبر کبیر انقلاب در به ثمر رسیدن حکومت اسلامی بسیار تاثیرگذار بود.

وی افزود: مجاهدت ها و شجاعت های امام راحل(ره) سبب شد که حکومت اسلامی شکل گیرد و ساقط کردن رژیم ستمگر شاهنشاهی و تشکیل حکومت اسلامی بزرگترین هنر امام(ره) بود.

آیت الله گلپایگانی ادامه داد: تشکیل حکومت اسلامی با ریخته شدن خون پاک هزاران جوان میسر شده است و مطمئنا بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری هرگونه مخالفت با حکومت اسلامی از سوی هر مقام و جایگاهی از منکرات محسوب می شود.

وی با بیان اینکه حکومت اسلامی توسط امام راحل(ره) بر پایه قرآن و اسلام بنا شده است، تاکید کرد: حکومت اسلامی بزرگترین معروف عصر حاضر است و مطمئنا مخالفت و مبارزه با حکومت اسلامی بدترین منکر است.

محمدی گلپایگانی افزود: مردم با هدایت و رهبری امام راحل(ره)، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را به دست آورده و بافداکاری آن را حفظ خواهند کرد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری به آگاه سازی مردم توسط علما و روحانیون در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و ادامه داد: روحانیون و طلاب با بهره گیری از فرصت ماه مبارک رمضان ویژگی های حکومت اسلامی را هر چه بیشتر برای مردم بیان کنند.

وی در ادامه به درگذشت آیت الله امینیان اشاره کرد و گفت: آیت الله امینیان یکی از صاحبنظران در علوم دینی بود که ماندن در آستانه اشرفیه را بر سکونت در قم ترجیح داد و بدین ترتیب با تاسیس حوزه علمیه در این شهرستان، گام های مهمی در تربیت طلاب و روحانیون برداشت.

وی تاکید کرد: علاوه بر شهرت آیت الله امینیان در علوم دینی، شخصیت والای ایشان نیز الگوی همه طلاب و روحانیون است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان