Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: قرارداد طرح آمایش سرزمین گیلان موجب خروج مقدار زیادی از پول های این استان شد و در واقع همان پول های کثیفی است که وزیر کشور مطرح کرده و می تواند یک نمونه از ردپای آن را در گیلان بیابد.

با سفر رئیس جمهوری به گیلان تعدادی از مصوبات مورد نظر مسئولان استان توسط هیئت دولت به تصویب رسید و برای پیگیری نتایج این سفر و نیز وضعیت استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت وگوی تفصیلی با جبار کوچکی نژاد ترتیب داده ایم که در زیر می خوانید:

فارس: سفر رئیس جمهوری به گیلان را چگونه ارزیابی می کنید و نمایندگان برای به ثمر رساندن نتایج سفر چه تلاش هایی انجام داده اند؟

- سفر رئیس جمهوری به گیلان در اوایل سال 94 موجب شادی مردم شد و استقبال بسیار خوبی از این سفر صورت گرفت که افتخاری برای مردم این استان است.

مردم با استقبال از این سفر از مسئولان انتظار دارند در بخش های عمرانی، فرهنگی، اشتغال و... تحولاتی در گیلان ایجاد شود ضمن اینکه مجمع نمایندگان این استان پیگیر نتایج سفر هستند و به صورت کتبی نیز اعلام کردند که چه چیزی مصوب شد.

در جلسه شورای اداری با حضور هیئت دولت موارد مورد نظر مطرح نشد اما نمایندگان به شدت پیگیر هستند که سفر هیئت دولت چه نتایجی داشته است.

فارس: دلیل طرح سئوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر بهداشت چیست؟

-به دلیل وضعیت بحرانی مسکن مهر رشت اعتراض های شدیدی وجود دارد و به همین دلیل وزیر مربوطه را مورد پرسش قرار دادیم و تعهد کرد کمک هایی به شهرداری و نوسازی انجام دهد و بخشی از مسایل در تعاون پیگیری شود و امیدواریم این هفته وزیر تعاون به کمیسیون اقتصادی مجلس بیاید.

از وزیر بهداشت و درمان نیز درباره حق و حقوق پرستاران سئوال کردیم و تبعیضی که وجود دارد موجب نگرانی شده و حق و حقوق پرستاران باید اجرایی شود.

فارس: طرح سئوال از وزیر علوم در چه زمینه ای بود؟

-مشکل دانشگاهی موجب شده تا از وزیر علوم سئوال هایی پرسیده شود به ویژه اینکه مسئله دانشکده جابر بن حیان رشت که موجب تحصن دانشجویان شده بود و رئیس دانشگاه گیلان نتوانست به خوبی آن را مدیریت کند و اخراج تعدادی از دانشجویان جغرافی و رسیدگی به تخلفات دانشگاه موجب طرح سئوال از وزیر علوم شد.

فارس: مدت هاست طرح سئوال از وزیر آموزش و پرورش مطرح است، آیا نمایندگان به این امر اصرار دارند؟

-وزیر آموزش و پرورش تاکنون مطالبات فرهنگیان را انجام نداده و قانون پیش دبستانی ها را اجرا نکرده و ضعف هایی در حوزه وزارتخانه آموزش و پرورش وجود دارد و نیروهای گیلانی که ارتباطی با فرهنگیان ندارند را ابقا کرده است.

آموزش و پرورش گیلان اسیر باندهای سیاسی شده اما اجازه نمی دهیم آموزش و پرورش استان محل تاخت و تاز عده ای ناآگاه به مسایل فرهنگیان شود و امروز یکشنبه هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را به مجلس می دهد. هفته آینده فانی باید در صحن مجلس حضور یابد و پاسخگو باشد.

فارس: درباره انتصابات حوزه وزارت کشور در گیلان بگویید؟

-برخی انتصابات در حوزه وزارت کشور در شهرستان رشت اشتباه بود و به دلیل ورود باندهای سیاسی یکی از بخشداران در رأس فعالیت قرار گرفت و به استاندار گیلان نیز گفته شد که نسبت به انتصاب اینگونه افراد غیرمسئول دقت کند اما ضعف مدیریتی وی موجب شده تا نتواند اقدام جدی انجام دهد و فرد مذکور را جابه جا کند و اگر روند به همین صورت تداوم یابد وزیر کشور نیز باید به سئوال های ما پاسخ دهد.

فارس: وضعیت اجرای طرح آمایش سرزمین در گیلان به کجا رسید؟

-وزیر کشور مطالب و مسایلی درباره پول های کثیف را مطرح کرد که به وی می گویم می تواند یک نمونه از ردپای پول های کثیف را در طرح آمایش سرزمین گیلان پیدا کند.

فارس: توضیح بیشتری دهید؟

-بر اثر باندبازی سیاسی در طرح آمایش سرزمین، یک میلیارد تومان قرارداد با فردی خارج از استان بسته شد که تاکنون 500 میلیون تومان را پرداخت کردند و این قرارداد توسط دانشگاه گیلان و استانداری صورت گرفت و موجب شد این پول از استان خارج شود و به زودی 500 میلیون تومان دیگر نیز از گیلان خارج می شود بدون اینکه طرح آمایش سرزمین اجرایی شده باشد.

طرح آمایش سرزمین اجرایی نشده و قرارداد با کسی بستند که در این استان حضور ندارد و در آینده فسادهای بزرگی در استان صورت می گیرد و وظیفه دستگاه اطلاعاتی است که در این زمینه ورود کند تا به گیلان آسیب نرسد.

این همان پول های کثیفی است که وزیر کشور مطرح کرده و بخشی از ردپای آن در معامله دانشگاه گیلان و استانداری است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان