Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات و توهین های برخی در مراسم تشییع شهدای غواص در روز گذشته، گفت: اعمال روز گذشته می تواند سرآغاز برخی از خشونت ها در جامعه باشد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، درباره حواشی به وجود آمده در مراسم تشییع شهدای غواص در روز گذشته اظهار داشت: آن چیزی که همیشه یک کشور را عقب می اندازد و در 34 سال گذشته جواب منفی از آن گرفته ایم، افراط و تفریط بوده است زیرا این کشور رهبری دارد و باید تحت فرمان وی حرکت کرد.

وی اظهار داشت: روز گذشته یکی از سخنرانان مراسم تشییع شهدای غواص مطالبی تاریخی را از صدر اسلام مطرح کرد و نسبت داد، مبنی براینکه خیلی نیاز نیست رهبر جهان اسلام در موضوعات متعدد ورود کند و وقتی ما تشخیص دادیم، ایشان می توانند درباره هر موضوعی صحبت کنند که این تفکر بسیار خطرناک است و در صورت اجرایی شدن آن، سنگ روی سنگ در کشور بند نخواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مراسم دیروز از امامان حسن (ع) و حسین (ع) مثال هایی آورده شد، گفت: همین ائمه (ع) زمانی که حکمی را دادند، مورد پذیرش جامعه اسلامی قرار نگرفت و دلیل آن هم این بود که برخی در جامعه اسلامی آن زمان جلوتر از ائمه (ع) بودند و فتوا صادر می کردند و خودشان را مجتهد می دانستند.

وی تصریح کرد: نباید اجازه داد برخی ها که اجتهاد سیاسی ندارند در این حوزه ورود پیدا کنند؛ کشور ما رهبری دارد و ایشان خطوط قرمز مذاکرات را ترسیم می کنند، بنابراین نیاز نیست کسی آن را تفسیر یا مصادره به نفع خود کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با ابراز تاسف نسبت به اینکه صحبت های تند روز گذشته در برخی از تشییع کنندگان شهدا اثر گذاشته بود، اظهار داشت: متاسفانه بعضا مطالبی را به تیم مذاکره کننده هسته ای نسبت می دادند که درست نیست و مطمئنم هر اقدامی شود که برخلاف منویات و خواست رهبر معظم انقلاب باشد، قطعا شهدا نیز راضی به آن نخواهند بود.

این جانباز قطع نخاع دفاع مقدس خاطر نشان کرد: خوب بود در مراسم تشییع شهدا بر عبارت هایی که رهبر معظم انقلاب برای تیم مذاکره کننده به عنوان خطوط قرمز مشخص کردند تاکید و در عین حال از تیم مذاکره کننده هسته ای نیز پشتیبانی می شد، اما متاسفانه عبارت هایی که استفاده شد، خوب نبود.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات این چنینی در این مسیر می تواند افراطی گری را به جامعه تزریق کند، خاطر نشان کرد: مبادا با این اعمال باعث آغاز یک سری خشونت ها در کشور باشیم و من از آینده نگران هستم و این موارد می تواند خشونت ها را در جامعه ترویج و تشویق کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان