Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : پلیس فضای تبادل اطلاعات، به دارندگان سیم کارت های اعتباری هشدار داد که نسبت به نگهداری صحیح از سیم کارت های خود هوشیارتر باشند، زیرا شیادان به راحتی می توانند با هویت آنها اقدام به کلاهبرداری کنند.

پلیس فتا اعلام کرد: برخورداری از تکنولوژی موبایل در کنار تمامی مزایایی که دارد در صورت عدم رعایت نکات امنیتی موجب بروز مشکلاتی نیز می شود، چون امروزه وقوع جرایمی از قبیل کلاهبرداری، مزاحمت و... که از طریق سامانه های تلفن همراه انجام می گیرد به یکی از جرایم پروقوع در سطح جامعه تبدیل شده است، بنابراین لازم است تمامی مشترکان و افراد جامعه نسبت به این موضوع هوشیار بوده و آگاهی لازم را داشته باشند تا گرفتار چنین جرایمی نشوند.

عده زیادی از مردم به دلیل ارزانی و سهل الوصول بودن دریافت سیم کارت اعتباری غافل از مسئولیتی که خرید این سیمکارت ها برای آن ها ایجاد می کند اقدام به خرید چندین سیمکارت کرده و بدون توجه به نقل و انتقال قانونی، آن را در اختیار دیگران قرار می دهند. برخی نیز سیم کارت را دور انداخته و سیم کارت جدیدی تهیه می کنند بدون اینکه سیم کارت قبلی را امحا کنند.

عده ای دیگر نیز به مفقود شدن سیم کارت اهمیتی نداده و بدون اینکه به مسدود کردن سیم کارت اقدام کنند آسوده خاطر سیم کارت دیگری تهیه می کنند و افراد کلاهبردار و سودجو نیز در این بین با به دست آوردن سیمکارت هایی از این دست اقدام به سوءاستفاده از آنها می کنند؛ در صورتی که عواقب نگران کننده آن دامن گیر صاحبان اصلی سیمکارت خواهد بود.

پلیس فتا از کاربران خواست به هیچ عنوان کارت ملی و مشخصات خود را در اختیار کسی قرار ندهند چرا که کلاهبرداران درصدد لحظه ای غفلت هستند تا با فعال کردن سیمکارت های اعتباری و افتتاح حساب با مشخصات صاحب کارت، دست به سرقت های میلیونی زده و در نهایت مشکلات عدیده ای برای شخص ایجاد کنند.

طبق این اعلام، هرچند که شناسایی افراد سود جو و کلاهبردار با شگردها و ترفندهای پلیسی امکان پذیر خواهد بود، اما از نظر قانون بخشی از عواقب ناگوار جرم به وقوع پیوسته متوجه صاحب سیمکارت می شود و وی باید تاوان جرم مجرم و سهل انگاری خود را بدهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان