Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از بازنشستگی یک هزار نفر از کارکنان این سازمان طی سال گذشته در استان خبر داد.

مهدی حاجتی عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی گیلان با تاکید بر صرفه جویی در هزینه ها اظهار کرد: سال 93 تعداد یک هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش گیلان بازنشسته شدند.

وی پرداخت 30 هزار ساعت حق التدریس به صورت هفتگی در سال 92 در گیلان اشاره کرد و افزود: سال گذشته حق التدریسی معلمان را به 21 هزار ساعت در هفته کاهش دادیم و محاسبه ها نشان می دهد ماهانه دو میلیارد تومان صرفه جویی داشتیم.

حاجتی با بیان اینکه اگر اعتبارات آموزش و پرورش گیلان از حوزه ملی خارج شده و استانی شود می توانیم 10 درصد از صرفه جویی هزینه ها را در فصل های مختلف هزینه کنیم، تصریح کرد: موضوع مذکور مطالبه تمام حوزه های فرهنگی است زیرا اگر نیم درصد از هزینه های آموزش و پرورش کاهش پیدا کند کسری دیگر دستگاه ها جبران می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان اعتبارات در این حوزه را ملی خواند و بیان کرد: فعالیت در حوزه های کیفیت بخشی آموزش و پرورش بسیار سخت است.

*راه اندازی 807 پایگاه اوقات فراغت در گیلان

وی به فرا رسیدن فصل تابستان اشاره کرد و گفت: از ابتدای تابستان امسال 807 پایگاه اوقات فراغت فعالیت خود را آغاز می کنند و این امر نیازمند 300 میلیون تومان اعتبار است.

حاجتی کلاس های مهارت آموزی آموزش و پرورش گیلان را با رویکرد «هر دانش آموز یک مهارت» دانست و خاطرنشان کرد: کلاس های فرهنگی و هنری هم زمان با تعطیلات تابستانی آغاز می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه اردوهای دانش آموزی را در برنامه داریم، یادآور شد: در بحث موضوع شهروندی کار جدیدی در استان آغاز شده و تولید محتوای آن سال گذشته تهیه شده است و با اختصاص 100 میلیون تومان اعتبار کتاب حقوق شهروندی منتشر می شود.

وی در ادامه به طرح استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در چهارشنبه هفته جاری اشاره کرد و افزود: استیضاح حق نمایندگان است و از 13 نفر نماینده مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی تعداد 11 نفر با ما همراه هستند زیرا فانی شخصیتی ارزشی و با تجربه فرهنگی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان