Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: طبق آمارهای غیررسمی، 91 درصد از اعتبارات کشور صرف بودجه جاری می شود و این به معنای بزرگ تر شدن بدنه دولت است.

محمدحسین قربانی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی گیلان با اشاره به تصویب لایحه مقررات مالی دولت در سال 93 اظهار کرد: تصویب لایحه مذکور موجب شد بسیاری از حاشیه های بودجه سال جاری در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس کاهش پیدا کند.

وی 85 درصد از اعتبارات کشور را صرف بودجه جاری عنوان کرد و افزود: طبق آمارهای غیررسمی 91 درصد از اعتبارات کشور صرف بودجه جاری می شود.

قربانی با بیان اینکه افزایش بودجه جاری برای ایران که در سال 1404 باید نماد توسعه محوری در ابعاد مختلف در منطقه باشد خوب نیست، تصریح کرد: افزایش بودجه جاری به معنای بزرگ تر شدن و جلوگیری از چابکی دولت است، ضمن اینکه حاشیه هایی ایجاد می شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی به فضای بین المللی و تحقق پیدا نکردن درآمدهای دولت اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلاتی که در دریافت مالیات به دوش مردم است 40 درصد دریافت مالیاتی، 40 درصد معافیت مالیاتی و 20 درصد فرار مالیاتی داریم.

وی با اشاره به تحقق بودجه مالیاتی کشور در سال 93، بیان کرد: سال گذشته 70 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش بینی شده بود و 71 هزار میلیارد تومان تحقق پیدا کرد و از این بابت باید از مردم قدردانی کنیم.

قربانی پیش بینی درآمد مالیاتی کشور در سال 94 را 88 هزار میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: تحقق درآمد مذکور موجب فشار به مردم می شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تاکید براینکه موافق دریافت مالیات به طور واقعی از مردم هستیم، یادآور شد: عدالت در توزیع اعتبارات از موضوع های مهم است.

وی پرداخت اعتبارات به برخی از دستگاه ها به دلیل رابطه و دیپلماسی را غیرقابل قبول خواند و اظهار کرد: امسال 15 درصد در بودجه افزایش داریم.

قربانی خواستار صرفه جویی در تمام دستگاه های گیلان شد و بیان کرد: صرفه جویی تاکید مقام معظم رهبری است و ریشه در فرهنگ اصیل شیعه دارد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بر مکانیزاسیون اداری تاکید کرد و افزود: دولت الکترونیک، برون سپاری و کاهش مصرف سوخت باید در دستگاه ها اجرایی شود.

وی متذکر شد: گزارشی از عملکرد دستگاه های اجرایی در سال 93 به مجمع نمایندگان گیلان ارائه شود و این امر به معنای مچ گیری نیست، بلکه با هدف کمک به دستگاه هاست تا شاهد بهتر هزینه کردن در اداره ها باشیم.

قربانی با بیان اینکه با هجمه فرهنگی مواجه هستیم، تصریح کرد: یک درصد از بودجه دستگاه ها باید صرف امور فرهنگی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان