Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان ظهر امروز به صورت سرزده از شالیزارهای آستانه اشرفیه و لاهیجان بازدید کرد و از نزدیک در جریان وضعیت آب رسانی کشاورزی قرار گرفت.

در این بازدید که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرمانداران آستانه و لاهیجان ، مدیرعامل آب منطقه ای و جمعی از مدیران استانی و محلی استاندار را همراهی می کردند،دکتر نجفی در گفتگو با کشاورزان منطقه و گزارش مسئولان در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کم آبی کشاورزی قرار گرفت.

استاندار با اشاره به اینکه از سال گذشته اقدامات مختلفی به منظور مقابله با خشکسالی در استان آغاز شد گفت: میزان خشکسالی کشاورزی امسال نسبت به سال 93 که بازهم با خشکسالی مواجه بودیم به مراتب سنگین تر است و تمام تلاش ما این بوده تا حتی یک هکتار از مزارع بی آب نمانند.

نماینده عالی دولت در گیلان مدیریت بحران کم آبی را از کارهای مهم مسئولان استان دانست و افزود: آب منطقه ای و جهاد کشاورزی علی الخصوص فرمانداران،بخشداران و شوراهای شهر و روستا در این امر باید حضوری موثر و قوی ترداشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: در روزهای گذشته فرماندار رشت نیز تا پاسی از شب با حضور در روستاهای حوزه شهرستان رشت گزارش دقیق بازدید از شالیزارها و وضعیت موجود را به بنده ارائه نمود.

وی با بیان اینکه مشکلات و رنج های مشکلات را درک می کنیم و برای آنها برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت داریم گفت: با توجه به کم آبی که در برخی از روستاهای اطراف رشت،آستانه اشرفیه و لاهیجان وجود دارد آب منطقه ای موظف شده است تا زمانی که آب تمامی مزارعی که دچار مشکل شده اند،تأمین نگردد با رصد موقعیتهای مختلف منطقه روند این مرحله از آب رسانی را قطع نکنند.

دکتر نجفی به استفاده کشاورزان از امکانات شخصی خود اشاره و خاطر نشان کرد: با توجه به قیمت تمام شده بالای برنج در تلاشیم ازرنج  کشاورزی که با عشق در حال فعالیت در مزارع و به محصول آن امیدوار است ، بکاهیم.

وی همچنین به توزیع 680 میلیون مترمکعب آب کشاورزی از ابتدای امسال اشاره کرد و افزود: کشاورزان نیز با مدیریت مصرف در تأمین آب مزارع کشاورزی با مدیران کمال همکاری را داشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان