Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : اعضای شورای اسلامی شهر رشت با لایحه دو فوریتی پیشنهادی شهردار رشت درباره اجرای پروژه پیاده راه سازی پاساژ جفرودی این شهر مخالفت کردند.

محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت لایحه دو فوریتی اجرای پروژه پیاده راه سازی در مسیر پاساژ جفرود واقع در مسیر میدان شهرداری رشت را تقدیم اعضای شورای اسلامی این شهر کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تشریح این لایحه در جمع اعضای شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: شهردار رشت در راستای اجرای پروژه پیاده راه سازی در نظر دارد تا در مسیر اعلام شده فعالیت خود را آغاز کند.

عباس صابر با بیان اینکه شهرداری قصد دارد تا بودجه لازم برای این پروژه را از محل تملک پروژه های میدان سرگل به سعدی، تختی به سعدی و ایستگاه انزلی به سمت میدان امام علی (ع) رشت را تامین کند، افزود: هر کدام از اعضای شورا که موافق یا مخالف اجرای پروژه مورد نظر هستند می توانند دلایل خود را بیان کنند.

یکی از اعضای شورا ضمن اعلام مخالفت با لایحه دو فوریتی پیشنهادی شهرداری رشت گفت: تمام اعضای شورا با پروژه های پیاده راه سازی موافق هستند اما اعتقاد داریم که اجرای چنین پروژه عظیمی نیازمند کار مطالعاتی بیشتری است.

رضا رسولی افزود: به عقیده بنده چنین پروژه هایی نباید بدون کار کارشناسی اجرا شود و انجام چنین پروژه هایی به تأمل و زمان بیشتری برای تصمیم گیری نیاز دارد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت ضمن مخالفت با اجرای پروژه مذکور اظهار کرد: اکنون پروژه های مهم تری در شهر رشت وجود دارد و شهردار نباید به دلخواه خود و بدون در نظر گرفتن اولویت ها به اجرای چنین پروژه هایی بپردازد.

فرانک پیشگر افزود: شیرابه های سراوان سال هاست موجب نگرانی مردم بوده و به یک معضل بزرگ برای اهالی منطقه تبدیل شده است ضمن اینکه برای ساماندهی رودخانه های شهر رشت در بودجه سال جاری اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده اما تاکنون اقدام های خاصی در این زمینه انجام نشده است.

وی تصریح کرد: از رئیس شورا می خواهیم در نخستین فرصت از شهردار رشت در زمینه پیشرفت های انجام شده درباره دو پروژه مهم ساماندهی رودخانه های شهر رشت و شیرابه های سراوان گزارش عملکرد بگیرد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز درباره اجرای پروژه پیاده راه سازی پاساژ جفرودی اظهار کرد: با توجه به اتفاق هایی که در پروژه پیاده راه اعلم الهدی رشت به وقوع پیوست اجرای پروژه جفرودی نیازمند مطالعه و زمان بیشتری است.

مسعود کاظمی با بیان اینکه پروژه هایی موفق می شوند که براساس مطالعات و کار کارشناسانه اجرایی شود، تصریح کرد: پروژه پیاده راه سازی پاساژ جفرودی بسیار عظیم است و در زمینه اجرای آن باید تمام جوانب را بررسی کرد.

به گزارش فارس، در پایان بحث مذکور، اعضای شورا با لایحه اجرای پروژه پیاده راه سازی پاساژ جفرودی رشت مخالفت کردند.

شهر رشت از جایگاه ویژه ای برخوردار است

فرماندار رشت نیز در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر گفت: شهر رشت به عنوان مرکز استان گیلان به لحاظ تاریخچه فرهنگی، ساختار جمعیتی و ... از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

سید عیسی مهدوی، با بیان اینکه فضای حاکم بر شورای اسلامی شهر رشت توأم با آرامش و تلاش برای خدمت رسانی است، افزود: امیدواریم این فضای دوستی منشأ خدمات اثربخش در برطرف شدن نیازهای شهر و شهروندان باشد.

وی با اشاره به استعفای رضا جمشیدی چناری از عضویت در شورای اسلامی شهر رشت، متذکر شد: امیدواریم «منوچهر جمالی» عضو جدید شورای شهر رشت در کنار دیگر اعضای شورا برای برطرف شدن مشکلات و نیازهای شهر گام بردارد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در باره فعالیت عضو جدید شورای اسلامی شهر رشت گفت: امیدواریم بتوانیم با همدلی و تعامل بیشتر در پیشبرد اهداف مهم و برطرف شدن مشکلات فعلی شهر گام برداریم.

عباس صابر با اشاره به حادثه زلزله سال 69 رودبار افزود: اگر بناها مستحکم و براساس اصولی ساخته شود با بروز اتفاق هایی از جمله زلزله و ... شاهد چنین حوادث ناگواری نخواهیم بود.

به گزارش فارس منوچهر جمالی به عنوان عضو جدید شورای اسلامی شهر رشت با حضور فرماندار رشت و 14 عضو دیگر شورا و خبر نگاران حاضر در جلسه سوگند یاد کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان