Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مرکز تحقیقات بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: 20 درصد مردم گیلان به صورت هفتگی ترش می کنند و این رقم بالایی است و غذاهای تند و فست فود موجب تشدید آن می شود.

فریبرز منصور قناعی با اشاره به بیماری ریفلاکس در ماه مبارک رمضان و شرایط روزه داری این بیماران اظهار کرد: ریفلاکس بیماری تغییر شیوه زندگی است که با خوردن آغاز می شود و به همین دلیل سازمان جهانی سال 2015 را سال سوزش سر دل و آگاهی دادن به مردم گذاشته است و این اطلاع رسانی را باید انجمن های مربوطه داشته باشند.

وی با بیان اینکه 20 درصد مردم گیلان به صورت هفتگی ترش می کنند، افزود: این رقم، آمار بالایی است به ویژه اینکه خوردن غذاهای تند و فست فود و ... این مسئله را تشدید می کند.

این فوق تخصص گوارش و کبد، با اشاره به اینکه بیمار ریفلاکس در ماه رمضان که غذا نمی خورد مشکل ندارد، گفت: بیمار ریفلاکس بعد از افطار باید رعایت کند ضمن اینکه سوزش سردل می تواند ساده باشد و یا از داخل معده و دهان و زیرجناغ سینه دچار سوزش شود.

وی توصیه کرد: بیماران ریفلاکس در ماه مبارک رمضان وعده غذایی سحر و افطار را کمتر بخورند و تا دو ساعت پس از افطار و سحر دراز نکشند و افطار را با مایعات ولرم آغاز کنند که معده آمادگی داشته باشد و بین افطار تا سحر بعدی وعده شام را لحاظ کنند.

منصور قناعی با بیان اینکه بیمار ریفلاکس وعده شام دو سه ساعت پس از افطار باشد، تصریح کرد: در افطار از خرما و چای کم رنگ و رشته خشکار و ... استفاده کند.

وی با تأکید بر اینکه 60 درصد افرادی که ریفلاکس دارند با رعایت غذایی نیاز به دارو و مراجعه پزشکی نخواهند داشت، خاطرنشان کرد: بیماران ریفلاکس هیچ منعی برای روزه گرفتن ندارند بلکه با خوردن دچار مشکل می شوند بنابراین باید سحر را کمتر بخورند و دو ساعت پس از آن دراز نکشند و بین افطار تا سحر وعده شام داشته باشند.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی گیلان ریفلاکس را یکی از بیماری های شایع گوارشی دانست و افزود: این بیماری خطرناکی نیست و به دلیل مزمن بودن، مدت زمان درمان آن طولانی است.

وی با اشاره به اینکه برگشت محتویات معده یا اسید معده به مری را ریفلاکس می گویند، یادآور شد: بیماران ریفلاکس غذای خشک بخورند و بلافاصله پس از غذا و یا همراه غذا نوشابه و غذاهای پرحجم نخورند.

منصورقناعی با اشاره به اینکه مصرف مایعات همراه غذا موجب تولید اسید بیشتر معده می شود، متذکر شد: این امر موجب ترشح بیشتر معده می شود و جلوی کالری گرفته و فرد دچار سیری زودرس شده و فشار داخل شکم بالا می رود و ریفلاکس بدتر می شود بنابراین تا دو ساعت پس از غذا موضوع آب خوردن باید رعایت شود./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان