Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان چای کشور از تولید هشت هزار و 400 تن چای خشک در کارخانه های چای سازی گیلان و مازندران خبر داد.

محمدولی روزبهان با اشاره به میزان برداشت برگ سبز چای اظهار کرد: تاکنون چایکاران گیلان و مازندران بیش از 40 هزار و 150 تن برگ سبز چای برداشت کردند.

وی با بیان اینکه برداشت مقدار مذکور برگ سبز چای از پنجم اردیبهشت ماه امسال تا امروز بوده است، افزود: 72 درصد برگ سبز چای برداشت شده از نوع درجه یک و بقیه درجه دو بوده است.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه سالانه بین 15 تا 20 هزار تن چای خشک در کشور تولید می شود، گفت: سالانه حدود 110 هزار تن چای در کشور مصرف می شود.

وی درباره میزان تولید چای خشک در سال جاری تاکنون، خاطرنشان کرد: از مقدار برداشت مذکور برگ سبز چای تاکنون کارخانه های چای سازی گیلان و مازندران حدود 8 هزار و 400 تن چای خشک تولید شده است.

روزبهان با تصریح بر اینکه 165 واحد چای سازی در استان های شمالی وجود دارد، اظهار کرد: تعدادی از این کارخانه ها با سازمان چای طرف قرارداد هستند.

وی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک را هر کیلوگرم 2 هزار و 180 تومان و برگ سبز درجه دو را یک هزار و 210 تومان ذکر کرد.

رئیس سازمان چای کشور تولید چای باکیفیت را از اهداف مهم عنوان کرد و با ابراز رضایت از کیفیت برگ سبز چای در سال جاری، یادآور شد: برگ سبز چای به صورت بهاره، تابستانه و پاییزه از باغ های چای گیلان و مازندران برداشت می شود و طبق پیش بینی، امسال با کیفیت بسیار خوب چای مواجه هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان