Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

خبر تکمیلی این خبر را اینجا مطالعه نمائید

خبر فوری گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی نماینده مقام معظم رهبری در گیلان ، نماینده اول خبرگان رهبری از گیلان و امام جمعه رشت در خطبه های امروز نماز جمعه مرکز استان ضمن ضعیف دانستن مدیریت ارشد گیلان در فاصله زمانی کمتر از دو روز از عملکرد مدیریت ارشد استان انتقاد کرد و گفت :

"مدیریت ارشد استان کمی سفر ها و جلساتش را کم کند و مقداری بنشیند فکر کند".

آیت الله زین العابدین قربانی با بیان اینکه اگر کسی با انبیا و اولیای خدا در حال جنگ باشد قابل دوست داشتن نیست، اظهار داشت: محبت باید در سایه محبت خدا باشد. وی ادامه داد: به عنوان یک مسلمان نمی توانیم فرد شراب خوار، سارق، کم فروش، کسی که نماز نمی خواند، روزه نمی گیرد و مقدسات دین را محترم نمی شمارد، دوست داشته باشیم. خطیب جمعه رشت با تصریح بر اینکه دوستی ما باید در دایره دوستی با خداوند باشد، افزود: دوست داشتن دوستان خدا و دشمن داشتن دشمنان خدا خط قرمز ماست. وی با بیان اینکه خداوند توبه کنندگان را دوست دارد، ابراز داشت: خداوند پرهیزکاران و خویشتن داران را دوست دارد و ما نیز باید اینها را دوست بداریم. آیت الله قربانی افراد جهادگر در راه خدا را مورد قبول آفریدگار دانست و اذعان داشت: مقام شهدای دفاع مقدس از بسیاری بقاع متبرکه بالاتر است زیرا رزمندگان به امر ولی امر مسلمین به جبهه رفتند و خداوند صابران را دوست دارد. وی صبور بودن را از سرمایه های عظیم خواند و تصریح کرد: فرد صبور در اخلاق اسلامی نیز دارای مقام والاست و مومن باید دارای باطنی اصلاح شده باشد. نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه خداوند عده ای را دوست ندارد، افزود: خداوند تجاوزگران به حقوق دیگران و ستمگران و خودبرترها را دوست ندارد و کسی که به مال مردم خیانت کرده و 3 هزار میلیارد تومان را ربوده است، مورد توجه خداوند نیست و خدا او را دوست ندارد. وی به سفر اخیر محسن اژ ه ای به گیلان اشاره کرد و گفت: در این سفر هشت شرکت در جریان اختلاس 3 هزار میلیارد تومان در گیلان کشف و بزرگ ترین اعتبارات از بانک های این استان گرفته شد. آیت الله قربانی بر ضرورت پاکسازی عوامل نفوذی در اداره های گیلان تاکید کرد وی به جریانات اخیر بین شورا و شهرداری رشت و نیز تجمع اعتراض گونه مردم نسبت به احداث کارخانه آسفالت در داخل شهر کومله لنگرود اشاره کرد و اظهار داشت: مردم زیادی به دفتر و منزل بنده مراجعه می کنند که دارای مشکل هستند

امام جمعه رشت اضافه کرد: مشکلات مردم را به مدیریت ارشد استان و دیگر مدیران منتقل می کنم ولی کارها به افراد بی تجربه محول می شود. آیت الله قربانی با تاکید بر اینکه استاندار باید وقت بیشتری برای برطرف کردن مشکلات مردم بگذارد، تصریح کرد: انتظار ما از مدیریت استان این است که سفرهای خود را کاهش دهد و فرصتی برای فکر کردن و ارائه راه حل داشته باشد و پیشگیری کند. وی یادآور شد: امیدوارم به تذکرات بنده توجه شود و تلاش می کنم برخی از مسائل را برطرف کنم ولی اگر ببینیم جامعه به بی طرفی می رود که نظام مورد خدشه قرار می گیرد آن عمل می کنم. نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به تحولات منطقه اشاره کرد و اذعان داشت: امروز بهار کشورهای عربی در حال به نتیجه رسیدن است و بهار کشورهای غربی نیز به نتیجه می رسد. وی ابراز داشت: بی عدالتی، تحقیر مردم، نرسیدن به وضعیت نابسامانی کارتن خواب ها و بیچارگان و بالا بودن قیمت ها دنیا را به انفجار می کشاند. آیت الله قربانی با بیان اینکه بهار عربی و غربی نوید انفجار کفر جهانی را می دهد، متذکر شد: این قیام ها نویدبخش ظهور امام عصر (عج) است. وی با اشاره به مرگ قذافی بیان داشت: قذافی 43 سال با اندیشه های پوچ خود بر لیبی حکومت کرد و برخی از سران کشورهای غربی برای چپاول نفت لیبی به این کشور سفر کردند و مردم لیبی باید راه عمرمختار را در پیش بگیرند. خطیب جمعه رشت درباره استقبال مردم کرمانشاه از مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: اگر کسی می خواهد زمامدار صالح را ببیند به مقام معظم رهبری توجه کند و خدا را شکر که چنین رهبری داریم.

مشروح این خطبه ها را تا ساعاتی دیگر در گیلانیان بخوانید

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان