Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : وزیر روابط بین الملل و اقتصاد خارجی آستراخان روسیه خواستار افزایش حجم تجاری و اقتصادی بین ایران و روسیه شد.

دنیس آفاناسیف ظهر امروز در دیدار با هادی تیزهوش تابان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان همکاری بین المللی روسیه با جمهوری اسلامی ایران و گیلان با آستراخان را مورد ارزیابی قرار داد.

وی با بیان اینکه ارتباط گیلان و آستراخان از گذشته وجود داشته است، افزود: خواهان گسترش روابط تجاری و اقتصادی ایران و روسیه و گیلان و آستراخان هستیم.

وزیر روابط بین الملل و اقتصاد خارجی آستراخان روسیه درباره مشکل زمین احداث سرای تجاری ایرانیان در آستراخان تصریح کرد: پیگیر رفع مشکلات اختصاص زمین برای احداث سرای تجاری ایرانیان در آستراخان هستیم.

وی هماهنگ کردن تعرفه های تجاری گمرکی به منظور کاهش هزینه های گمرکی را از جمله اهداف مهم نشست مذکور عنوان کرد و افزود: برای برطرف شدن مشکل تعرفه گمرکی پیشنهاد نشست مشترک رئیس گمرک آستراخان با ایران در آستراخان را دارم.

آفاناسیف درباره مشکل قرنطینه محصولات دامی و کشاورزی ایران در گمرک آستراخان یادآور شد: یکسری مشکلاتی وجود داشت اما اکنون مشکلات قرنطینه کاهش یافته و به سازمان دامپزشکی روسیه نیز اعلام کردیم که هر شرکتی بخواهد در زمینه تغذیه کار کند از آن برای صادرات روسیه استفاده شود.

وی حجم تجاری ایران و روسیه را به دلیل تعرفه های گمرکی با کاهش عنوان کرد و متذکر شد: از گمرک ایران می خواهیم در نشستی با رئیس کل گمرک آستراخان برای این مشکل چاره اندیشی کنند و یا اظهارنامه صادراتی گمرکی خود را به روسیه و آستراخان ارسال کنند تا تعرفه ها مشخص شود.

این مقام روسی خواستار پیگیری در برقراری پرواز رشت ـ آستراخان و بالعکس شد و خاطرنشان کرد: فرودگاه بین المللی آستراخان تمایل دارد لاین پروازی دو شهر مذکور را راه اندازی کند.

در پایان نشست مذکور هدیه رشتی دوزی از طرف رئیس اتاق بازرگانی گیلان به وزیر اقتصاد آستراخان اهدا شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان