Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: 123 سند موقت مالی مربوط به سال های گذشته شهرداری رشت مفقود شده است.

محمود باقری خطیبانی با بیان اینکه تیم حسابرسی شهرداری رشت مشغول رسیدگی به حساب های مربوط به سال های گذشته این نهاد است، اظهار کرد: با انجام بررسی ها مشخص شده که 123 سند موقت مالی مربوط به سال های گذشته و 80 برگ سند در زمینه پاداش های پرداختی مفقود شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمام اسناد شهرداری رشت باید دقیقاً مورد بررسی قرار گیرد، افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت انتقاد کردن از عملکرد افراد و دستگاه ها را به معنای آشوب گری ندانست و گفت: چرا زمانی که حقایقی مانند پرداخت عیدی 5 میلیون تومانی، خرید آجیل 7 میلیون تومانی شب عید برای اعضای شورا را مطرح می کنم برخی ها به بنده لقب آشوب گر را می دهند.

وی با اشاره به اینکه بنده با کسی کینه و خصومت ندارم، ادامه داد: احساس می کنم اگر در شرایط فعلی سکوت کنم به مردم شهر خود خیانت کرده ام.

باقری خطیبانی افزود: بنده نیز مانند دیگر اعضای شورا و به عنوان منتخب بالغ بر 18 هزار نفر از شهروندان رشت حق دارم آنچه که سئوال برانگیز است را از شهردار و دیگر مسئولان شهری بپرسم.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی انتقادها و پیشنهادهای بنده را خصمانه می دانند، خاطرنشان کرد: حتی زمانی که براساس قانون می گویم یک پروژه نباید به دلایل موجه و مشخص اجرایی شود، می گویند قصد آشوب گری دارم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت درباره قرارداد خرید 20 دستگاه اتوبوس توسط شهرداری رشت، گفت: یکی از دوستان شورایی اعلام کرده که این قرارداد گناه کبیره بوده و بنده می گویم خرید 20 دستگاه اتوبوس براساس مصوبه شورا انجام شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته بودجه مشخصی برای این کار مصوب شده بود که نشان می دهد خرید 20 دستگاه اتوبوس غیرقانونی نبوده است.

باقری خطیبانی اضافه کرد: برای انجام این قرارداد رئیس حراست و مسئول بازرسی شهرداری رشت به همراه سرهنگ یدالله حسینی از کارشناسان خبره در این موضوع برای نظارت بر چگونگی عقد قرارداد و ... حضور داشتند.

وی با بیان اینکه همه چیز در شورا و شهرداری باید شفاف باشد، تصریح کرد: اگر در قرار داد سازمان اتوبوسرانی با شرکت طرف قرار داد اشتباهی صورت گرفته مدارک در سازمان بازرسی در حال بررسی است و باید اجازه دهیم تا سازمان گزارش خود را اعلام کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت انعقاد قرارداد مذکور را بسیار خوب دانست و یادآور شد: قرارداد خرید 20 دستگاه اتوبوس کار بسیار خوبی بود که در روزهای پایانی فعالیت «کریم سرپرست» به عنوان سرپرست شهرداری رشت منعقد شد.

وی متذکر شد: از منتقدان به این قرارداد می خواهم چنانچه تخلف یا اشتباهی صورت گرفته است موضوع را به طور شفاف مطرح کنند تا به عنوان یک عضو شورا با آن برخورد کنم.

باقری خطیبانی درباره اجرای پروژه پیاده راه سازی در رشت افزود: حدود سه ماه از زمان تصویب بودجه سال جاری می گذرد و در این بودجه مبلغ مشخصی برای اجرای پروژه های پیاده راه سازی پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: برای خرید ملک در مسیر پاساژ جفرودی 5 میلیارد تومان در بودجه سال جاری منظور شده و اگر بخواهیم از اعتبارات پروژه های دیگر شهر رشت برای تکمیل کردن پروژه پاساژ جفرودی بکاهیم انحراف بودجه اتفاق می افتد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه شهرداری رشت تا کنون چه اقدام هایی برای جذب بودجه سال 94 انجام داده است، تصریح کرد: در بودجه امسال برای تملک خیابان معلم به شهید رجایی، تملک خیابان آیت الله احسان بخش و برای ادامه تملک مسکن مهر بودجه های نقدی و غیر نقدی اختصاص یافته اما تاکنون با گذشت سه ماه از زمان تصویب بودجه هیچ اقدامی برای جذب بودجه و یا عملیاتی کردن پروژه ها انجام نشده است.

وی گفت: مخالف پیاده راه سازی نیستیم اما شهردار رشت در زمان اجرای پروژه ها باید پروژه های اولویت دار را در دستور کار قرار دهد و در شرایط فعلی که بوی تعفن رودخانه ها موجب آزار ساکنان حاشیه رودخانه، شهروندان و گردشگران است نباید به پروژه پاساژ جفرودی که در اولویت های بعدی قرار دارد بیندیشد و بخواهد از اعتبارات اختصاص یافته به دیگر پروژه های مهم برای تکمیل پروژه پاساژ جفرودی استفاده کند.

باقری خطیبانی با بیان اینکه اجرای پروژه پیاده راه سازی در شرایطی مطرح شده که شهروندان و گردشگران از فقدان پارکینگ عمومی رنج می برند، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی اگر بخواهیم بدون تعریف پارکینگ عمومی اقدام به پیاده راه سازی کنیم این مشکل تشدید می شود.

وی با اشاره به اینکه به جای پیاده راه سازی به فکر ایجاد فضای ورزشی در محلات باشیم، یادآور شد: ایجاد مکان های ورزشی در محلات موجب می شود تا نوجوانان و جوانان از امکانات ورزشی استفاده بیشتری کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت آغاز فصل بارندگی را تا چند مدت دیگر عنوان کرد و گفت: به همین دلیل اجرای پروژه روان آب های سطحی باید در اولویت باشد.

وی به وضعیت مشکل جمع آوری روان آب های سطحی رشت اشاره کرد و متذکر شد: این طرح تا کنون با پیگیری های استاندار گیلان به نتایج خوبی رسیده است.

باقری خطیبانی افزود: اگر قرار است در اجرای پروژه ها اولویت بندی شود باید برطرف شدن مشکلات محلاتی مانند جماران رشت در اولویت باشد که با کمترین بارندگی در این محلات مردم مجبور به پوشیدن چکمه هستند.

وی با اظهار بی اطلاعی از موضوع بستن آژیر و دودی کردن شیشه خودروی برخی از اعضای شورای شهر رشت اظهار کرد: در صورت صحت این موضوع، کار این افراد اقدامی غیرقانونی است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت به عملکرد شورای چهارم این شهر اشاره کرد و متذکر شد: به لحاظ اجرایی و انجام کار، شورای چهارم ضعیف ترین شورای شهر رشت است.

وی خاطرنشان کرد: اگر به این نتیجه برسیم که پیروزی یا شکست خود را در عزل و نصب یک مدیر ندانیم قطعاً شورای چهارم عملکرد خوبی از خود بر جای خواهد گذاشت ./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان