Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه های نماز جمعه رشت گفت : مذاکرات هسته ای به مراحل آخر خود نزدیک شده و اخبار خبرگزاری ها متوجه این مذاکرات است.

 وی خاطرنشان کرد: ما تشنه توافق با غرب نیستیم تا در برابر آن بخواهند استفاده از فناوری هسته ای را که حق مسلم ماست برای کشور به رسمیت بشناسند.

 نماینده ولی فقیه در گیلان اضافه کرد: آمریکا و غرب نظرشان این نیست که ایران بمب اتم دارد چون می دانند ما سلاح هسته ای نداریم .

 وی تاکید کرد: غرب از جایگاه و استقلال علمی ایران در به دست آوردن فناوری صلح آمیز هسته ای نارحت است و تلاش می کند این توان علمی را از ما بگیرد .

خطیب نماز جمعه رشت اضافه کرد: با وجود اینکه رژیم اشغالگر قدس، انگلیس، فرانسه و آمریکا سلاح هسته ای دارند و آمریکا از سلاح هسته ای در هیروشیما استفاده کرده آژانس و یا نهاد بین المللی دیگری برای آنان مشکل تراشی نمی کند و تنها در برابر ایران مانع تراشی می کنند.

وی در ادامه به واقعه سرنگونی هواپیمای ایرانی به دست ناو آمریکایی و شهادت 298 ایرانی اشاره و اظهار کرد: آمریکا به جای مجازات عاملان این جنایت به آنان نشان لیاقت داد این کار و اعمال مشابه آن که کم هم نیست باعث می شود که به آمریکا خوشبین نباشیم.

وی در ذکر صفات و کمال علی علیه السلام و بخشنامه آن حضرت به عمال خود در مورد صرفه جوئی و دقت در هزینه کرد بیت المال تا آنجا دقت داشت که سفارش کرد در نوشتن نامه قلم های را تیز بگیرند و فاصله سطر ها را کم بگیرند و مطالب را کوتاه بنویسید تا مرکب و کاغذ کمتر مصرف شود و برای خواندن وقت زیادی صرف نشود تاکید کرد : به من نشان بدهید در دنیا کدام حکومت اینقدر به بیت المال و حق و حقوق مردم توجه دارد .

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد : ما می خواستیم جمهوری اسلامی بوجود بیاوریم ، 12 هزار تومان سوء استفاده ، سی هزار تومان ... ، چیزهائی را هم می گویند گم شده ، دکل نفتی خودکار است مگر گم شود .

وی در مزایای قرائت قرآن گفت : کسی به فرزندش قرآن بیاموزد چه مستقیم و چه با واسطه مانند این است که ده هزار حج انجام داده باشد که ثواب بسیار عظیمی است .

آیت الله قربانی به استناد روایات در مورد کمک های قرآن به انسان قرآن خوان در قبر و عبور از پل صلات افزود : بهشت به تعداد آیات قرآن درجه مقام دارد وقتی روز قیامت برپا می شود به قاری قرآن می گویند این آیات را بخوان تا آن منزلت ها را بالا بروی .

وی در خطبه نخست نماز جمعه رشت، با تاکید بر تلاوت قرآن در ماه رمضان و تسری این عادت به طول سال، گفت: از کسانی نباشیم که در روز قیامت قران از ما شکایت کند.

 امام جمعه رشت قرآن کریم را شافع و شاکی روز قیامت معرفی کرد و گفت: کسانی که با قرآن مانوس باشند درروز قیامت مورد شفاعت قرآن قرار گفته وکسانی که قرآن نخوانند در روز قیامت از طرف قرآن از آنان شکایت می شود.

در ادامه به سالروز وفات علامه امینی اشاره کرد و افزود: کسی که الغدیر را مطالعه کرده باشد متوجه عظمت این مرد بزرگ می شود.

آیت الله قربانی اذعان داشت: علامه امینی در نگارش الغدیر قطعاً مورد عنایت اهل بیت(علیه السلام) و حضرت علی (علیه السلام) بوده است.

 وی کتاب الغدیر علامه امینی را بی نظیر توصیف کرد و گفت: تمامی مستندات علامه امینی در این کتاب برگرفته از متون اهل سنت است و به توسل به مطالب درج شده در کتب معتبر اهل سنت مسئله ولایت و امامت مطرح شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، وهابیت را فرقه ای جعلی و بی منطق خواند و خاطرنشان کرد: این عدم منطق است که به شکل بمب گذاری مساجد شیعیان و کشتار مسلمانان در عراق، سوریه و کویت خود را نشان می دهد.

وی همچنین وفات، حجت الاسلام یکتا، امام جمعه اسبق صومعه سرا را تسلیت گفت و اظهار کرد: در دوران غربت ایشان از فعالان و مبارزان غرب گیلان بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان