Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان از انتقال 31 هزار برگ اسناد به این نهاد در سال جاری خبر داد.

حسین عباس نژاد کارسیدانی ظهر امروز در نشست سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گزارشی از فعالیت این نهاد در سال جاری را ارائه کرد.

وی گفت: در سه ماه نخست امسال 25 میلیون برگ اوراق که بر اساس دستورالعمل و مجوزهای شورای اسناد ملی کشور فاقد ارزش نگه داری بود امحا شد.

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با بیان اینکه در مدت مذکور 31 هزار برگ اسناد دارای ارزش به این سازمان منتقل شد، افزود: در این مدت همکاران ارزشیابی اسناد دولتی با حضور در بایگانی سازمان های آموزش و پرورش، دادگستری، بیمه ایران و شرکت غله و خدمات بازرگانی گیلان اقدام به تعیین تکلیف وضعیت اسناد موجود در این بایگانی ها کردند.

وی گفت: در این راستا ضمن کمک به تخلیه فضای اداری اشغال شده توسط اسناد که بعضاً بسیاری از آنها فاقد ارزش نگهداری هستند، اقدام به آزادسازی فضای اداری در آن دستگاه شده است.

عباس نژاد کارسیدانی با تصریح بر اینکه مدیران دستگاه های دولتی استان، سازمان اسناد و کتابخانه ملی را به عنوان یک یاور در راستای احیای بایگانی های قدیمی خود در کنارشان احساس کنند، یادآور شد: سازمان ها همکاری لازم را با کارشناسان ارزشیابی اسناد داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با همکاری دیگر دستگاه ها می تواند با استفاده از قدرت قانونی خود و با استناد به مجوزهای شورای اسناد ملی ایران نسب به تعیین تکلیف وضعیت اسناد موجود در بایگانی های سازمان ها اقدام کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان