Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان:  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان شفت گفت: مزرعه خاویاری با ظرفیت تولید ۶۵ تن گوشت و ۲ تن خاویار به زودی در این شهرستان احداث می شود.

حسن همتی امروز از اعطای یک میلیارد و 250 میلیون تومان تسهیلات کم بهره در طرح توسعه کشاورزی به متقاضیان خبر داد و اظهار داشت: به زودی ما در این شهرستان احداث مزرعه خاویاری با ظرفیت تولید 65 تن گوشت و 2 تن خاویار را داریم.

وی با اشاره به اینکه ما در این شهرستان 14330 هکتار سطح زیر کشت برنج داریم گفت: از این میزان سطح زیر کشت برنج 5500 هکتار مورد تجهیز و نوسازی قرار گرفته است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان شفت جمعیت بهره بردار را معادل 15173 نفر خواند و افزود: این جمعیت با دارا بودن جایگاه ویژه در سطح استان  تولید برنج با ارقام بومی هاشمی، دم سیاه، بینام و علی کاظمی  توانسته شهره خاص و عام پیدا کند.

همتی میزان تولید برنج شهرستان شفت را 65000 تن شلتوک و 38000 تن برنج سفیدو محصولات دیگر این شهرستان را شامل حبوبات، سبزی و صیفی، محصولات جالیزی و نباتات علوفه ای و باغ های مثمر شامل چای، مرکبات،کیوی، گردو و فندق به صورت پراکنده و غیر پراکنده  اعلام کرد.

وی با بیان اینکه این شهرستان همچنین دارای 47 واحد مرغداری صنعتی، 8 واحد پرورش گاو شیری و 11 واحد پرورش گاو پرواربندی می باشد گفت: در زمینه تولیدات دامی با تولید 103 تن عسل در سال از 8339 کلنی زنبور عسل(350بهره بردار)،2200 تن گوشت قرمز و 12500 تن شیر خام و 7000 تن گوشت سفید این شهرستان به عنوان یک قطب تولید محصولات دامی در استان محسوب می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ما در شهرستان شفت 1700 بهره بردار نوغاندار که به پرورش کرم ابریشم مشغول هستند را داریم گفت: این شهرستان رتبه دوم صنعت نوغانداری در استان را به خود اختصاص داده است و ما پیگیری های مکرر برای استقرار اداره کرم ابریشم در این شهرستان انجام داده ایم.

وی افزود: با دعوتی که از رئیس مرکز نوغانداری کشور داشتیم  و با نمونه شدن یک روستای شهرستان در ترویج نوغانداری که پایلوت آموزش برای روستاییان را داشت  به زودی شاهد استقرار اداره کرم ابریشم در شهرستان خواهیم بود.

رئیس جهاد کشاورزی شفت با بیان اینکه این شهرستان دارای 9 مزرعه فعال در زمینه پرورش ماهیان سرد آبی با میزان تولید 80 تن در سال و 850 پهنه استخر به مساحت 900 هکتار است تصریح کرد: در زمینه پرورش ماهیان گرم آبی با ظرفیت تولید 4500 تن است.

همتی از احداث مزارع خاویاری در این شهرستان با ظرفیت تولید 65 تن گوشت و 2 تن خاویار خبر داد و گفت: به علت دارا بودن رتبه سوم شیلات شهرستان شفت در استان ما به تازگی شاهد استقرار نمایندگی اداره شیلات شهرستان در محل ساختمان مدیریت شدیم که از آرزوهای دیرینه مردم منطقه بود.

وی از اعطای یک میلیاردو 250 میلیون تومان تسهیلات کم بهره جهاد در طرح توسعه کشاورزی در این شهرستان به پرورش دهندگان ماهی در این شهر خبر داد و افزود: ما به سرمایه گذار کمک و همکاری می کنیم و از حمایت سازمان شیلات استان نیز در این زمینه برخورداریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان