Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون توسعه و منابع انسانی استاندار گیلان از اختصاص سه هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات به امر تولید در سفر اخیر هیئت دولت به این استان خبر داد.

محمدحسین اصغریان ظهر امروز در نشست با مدیران و فرماندار این شهرستان اظهار کرد: واحدهای تولیدی در شرایط سخت کاری قرار دارند و سیاست های انقباضی در حوزه تسهیلات موجب شده تا کار مقداری به سختی انجام شود.

وی عدم ابلاغ قوانین حمایتی و مقاومت انقباضی بانک ها را عامل برطرف نشدن مشکلات واحدهای تولیدی دانست و تصریح کرد: برطرف شدن موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور برای نخستین بار به صورت قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درآمده است.

این مسئول با اشاره به ضرورت اجرایی شدن مصوبات کارگروه حمایت از تولید گیلان توسط دستگاه های اجرایی خاطرنشان کرد: دستگاه ها و مراجع نظارتی بر حسن اجرای مصوبات جلسات این کارگروه ها نظارت کامل دارند.

وی گفت: در قانون مذکور برای برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی در چارچوب قوانین منعطف تر، کاراتر و گستردگی حمایتی، یکسری اختیارات و تسهیلات ویژه به دستگاه های اجرایی و بانک ها داده شده که بنا به تشخیص و کارشناسی متخصصان این کارگروه مشکلات واحدهای تولیدی در قالب قوانین جدید قابل حل است.

اصغریان از اختصاص 3 هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات به امر تولید در گیلان خبر داد و متذکر شد: این رقم در سفر اخیر رئیس جمهور به گیلان اختصاص یافت که معادل 2 برابر کل تسهیلات تخصیصی به استان در دوره دولت نهم و دهم است.

وی با تصریح بر اینکه تسهیلات مذکور با اعلام بانک ها و نظرسنجی به امر تولید در گیلان پرداخت می شود، گفت: با تصویب قانون رفع موانع تولید، از ماه جاری روند پرداخت های بانکی به حالت عادی برمی گردد و به زودی بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی برطرف می شود.

معاون توسعه و منابع انسانی استاندار گیلان همراهی حداکثری مردم و دولت را در برطرف شدن مشکلات تاثیرگذار دانست و یادآور شد: حمایت حداکثری مردم زمانی ایجاد می شود که مردم ببینند خدمتگزاران آنها و کارگزاران دولت حداکثر تلاش را در راستای رفاه آنها به کار می گیرند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان