Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه آمریکا در پایان مذاکرات دبه کرده است، گفت: آمریکا با این دبه کردن ها آبروی نداشته خود را می برد و باید بداند اگر در امر هسته ای پیروز شویم یا نشویم می گوییم اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر وصیتنامه امام علی (ع) را دریایی از معارف و رهنمودها به انسان ها دانست و اظهار کرد: وصیت دیگر امام علی (ع) تقوا و حق گویی است و اگر حق بیان نشود باطل در جامعه رواج پیدا می کند.

خطیب جمعه رشت در ادامه با قدردانی از مردم گیلان که حرمت ماه مبارک رمضان را نگه داشتند و در مراسم احیا حضور یافتند، افزود: مردم به صورت گسترده در راهپیمایی روز قدس حضور یافتند و در هوای گرم برای نماز جمعه آمدند که جای قدردانی دارد.

وی به روز حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: مردم همواره طرفدار حجاب و عفاف بودند و در این راه کشته ها دادند و یکی از فایده های ماه مبارک رمضان پوشانیدن بدن بوده است.

آیت الله قربانی به بحث مسئله انرژی هسته ای اشاره کرد و افزود: این مذاکرات می رفت نتیجه بخش باشد و امروز به اتمام برسد اما یک هفته دیگر به تاخیر انداختند.

وی اضافه کرد: اگر آمریکا بخواهد با این 14 ماه مذاکره کردن در آخر کار به جایی برسد که مذاکره آغاز شده بود، دیگر دنیا به آمریکا و اروپا امیدی نخواهد داشت و مردم دنیا قضاوت می کنند که آمریکا اهل دبه است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آمریکا با این دبه کردن آبروی نداشته خود را می برد، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمود امیدی به این مذاکره ندارند و کشورهای  طرف مذاکره از جمله آمریکا تصور نکنند که ما نیازی به این مذاکره داریم و اگر در امر هسته ای پیروز شویم یا نشویم می گوییم اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.

وی به سخنرانی سید حسن نصرالله اشاره کرد و گفت: نصرالله فرمود امروز مسلمانان باید بیدار شوند و از حالت سکوت بیرون بیایند و اگر مسلمانی نسبت به مسلمان دیگر بی تفاوت باشد مسلمان نیست.

آیت الله قربانی با اشاره به وقوع جنایت ها در کشورهای مسلمان یادآور شد: امروز مردم سوریه، یمن و عراق گرفتار هستند و در این شب های قدر و ماه مبارک رمضان برای مردم مسلمان دعا کنیم.

وی در ادامه به وضعیت خشکسالی اشاره کرد و متذکر شد: کشاورزان و چایکاران گرفتار کم آبی هستند و دعا را فراموش نکنید.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان