Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : تکمیل هرچه زودتر پروژه سد پل رود در رحیم آباد مشکل کمبود آب شرب املش را برطرف می کند.

ارسلان قربانی اظهار داشت: آب شرب شهر املش که از چشمه سفیدآب رحیم آباد با دبی 55 تا 60 لیتر در ثانیه در فصول مختلف سال استفاده می شد، در روزها و هفته های اخیر به علت خشکسالی کم سابقه و کاهش منابع آبی ناشی از آن، میزان آب دهی آن به نصف کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال این موضوع توزیع آب، سفیدآب، بین شهرهای تحت پوشش به صورت جیره بندی و نوبت بندی شده است افزود: در شهر املش برای جبران این مشکل از 7 حلقه چاه بامیزان آبدهی 25 لیتر در ثانیه بهره برداری می شود که با توجه به افزایش جمعیت و مسافر جواب گوی نیاز همه شهروندان املشی نیست.

مدیر آب و فاضلاب شهری املش گفت: عده ای از ساکنان مناطق بالادست شهر و یا ساکنان طبقات بالای ساختمان های مرتفع ممکن است در بخشی از ساعات شبانه روز با افت فشار یا قطعی مقطعی آب شرب روبه رو شوند که تنها راه و بهترین روش برای جبران و جلوگیری از این مشکل، ذخیره سازی آب شرب توسط این عده از شهروندان املشی است.

قربانی با بیان اینکه 6545 مشترک خانگی، تجاری و صنعتی در شهر املش، 1015 مشترک هم در شهر رانکوه تحت پوشش آب و فاضلاب شهری املش هستند تصریح کرد: سایر شهروندان املشی نیز لازم است صرفه جویی در این روزهای گرم تابستان است را رعایت کنند تا این موضوع مشکل آفرین نشود.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل هر چه زودتر پروژه سد پل رود در رحیم آباد که به منظور تامین آب شرب و کشاورزی شهرهای مختلف املش و رودسر و شلمان و تولید برق در حال اجراست می تواند به دغدغه مردم و مسئولین در زمینه تامین آب کافی تا 50 سال آینده پایان دهد.

مدیر آب و فاضلاب شهری املش از اختصاص 250 میلیون تومان اعتبار از محل تبصره 22 برای تجهیز و راه اندازی و احداث خط انتقال آب چاه کیاکلایه خبر داد و گفت: مطالعات برای احداث این چاه با قدرت آبدهی 25 لیتر در ثانیه در دست بررسی است که پیش بینی می شود تا 4 ماه آینده به بهره برداری برسد و برای احداث اطاقک آن نیز به 40 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

قربانی گفت: برای حفر و تجهیز و ایجاد خط انتقال آب یک چاه در شبخوسپهلوی پایین با مسئولان گمانه زنی شده که در صورت مطالعه و تامین اعتبار برای حفر و اتصال آن به شبکه شهری شهر املش تا چند سال آینده در زمینه آب شرب مشکلی نخواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان