Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان به گزارش الف : مشکل آمریکا با ایران برنامه هسته ای این کشور نیست، بلکه عدم تمایل آن به تسلیم در برابر واشنگتن است و طرح ادعای برنامه هسته ای تسلیحاتی تهران پوششی برای مخفی کردن مخالفت واقعی آمریکا با ایران و سیاست های حقیقی واشنگتن است.

نشریه فارین پالیسی در گزارشی با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ نوشت که مشکل آمریکا با ایران برنامه هسته ای این کشور نیست، بلکه عدم تمایل آن به تسلیم در برابر واشنگتن است. اینکه نومحافظه کاران عنوان می کنند ایران برای پنهان کردن برنامه تسلیحات هسته ای خود، یک برنامه انرژی هسته ای دارد همیشه پوششی برای مخالفت واقعی آمریکا با ایران و سیاست های حقیقی واشنگتن بوده است.

از منظر دکترین هژمونی جهانی ایالات متحده، مشکل ایران استقلال آن است. همچون عراق، لیبی، سوریه، ونزوئلا، اکوادور، بولیوی، برزیل، آرژانتین، کوبا، کره شمالی، روسیه و چین، ایران تابع واشنگتن نیست.

واشنگتن مایل نیست به این حقیقت اذعان کند و بگوید که ایران در فهرست اهداف آن قرار دارد، زیرا ایران در مقابل خواسته و اراده واشنگتن تسلیم نمی شود. به جای آن، واشنگتن تصمیم گرفت تا هراسی را از ایران در بین مردم آمریکا و اروپا ایجاد کند. واشنگتن این کار را با متهم کردن تهران به توسعه سلاح های هسته ای و تمایل آن برای در اختیار قرار دادن این سلاح ها به تروریست ها برای حمله علیه اسرائیل، اروپا و آمریکا انجام داد. زمانی که واشنگتن سامانه های ضد موشک های بالستیک را در مرز روسیه مسقر کرد، واشنگتن به دروغ به روسیه گفت که هدف از آن رهگیری موشک های بالستیک بین قاره ای (ناموجود) ایران است.

تبلیغات واشنگتن در مورد تهدید هسته ای ایران چندین سال است که در جریان است، علیرغم اینکه برآورد اطلاعات ملی آمریکا از سوی تمامی ۱۶ نهاد امنیتی آمریکا نشان داد که ایران بیش از یک دهه پیش علاقه خود به سلاح های هسته ای را کنار گذاشته است. علیرغم این واقعیت که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران به سر می برند و به طور مرتب گزارش می دهند که هیچ شواهدی از هرگونه انحراف در غنی سازی اورانیوم به سوی یک برنامه تسلحیاتی وجود ندارد، تبلیغات واشنگتن با کمک رسانه های غربی همچنان ادامه دارد.

با این حال، واشنگتن عنوان می کند که ایران در حال ساخت یک سلاح هسته ای است و یا چنین قصدی دارد.

ادعای غیرواقعی آمریکا در مورد سلاح های هسته ای همیشه ابزاری برای پنهان کردن نیت واقعی واشنگتن بوده است، اینکه به دنبال تغییر نظام در ایران است، چه از خارج و چه از داخل، و ایران را به وضعیت پیشین خود برگرداند، یک دولت تابع غرب. امپریالیست های غربی هرگز فراموش نمی کنند کسی را که از چنگال آن ها رها شده و آن را به دور انداخت.

طرح موضوع «تهدید هسته ای» از سوی واشنگتن به منظور آماده کردن آمریکایی ها و اروپایی ها برای حمله به ایران است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان