Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : دستگیری ۸ وکیل و کارمند دستگاه قضا/ ممنوع الخروجی ۳ فتنه گر/ بی حجابی جرم بوده و با آن برخورد می شود/محکومیت ۵۰ میلیارد دلاری آمریکا/ بازداشت فردی در پرونده دکل نفتی گمشده/ صدور حکم بدوی رئیس عرفان حلقه.

 سخنگوی دستگاه قضا درباره مسائلی همچون ممنوع الخروج شدن ۳ نفر از اصحاب فتنه، ادامه بررسی پرونده جیسون رضائیان، دستگیری ۸ وکیل و کارمند دستگاه قضا، صدور حکم ۵۰ میلیارد دلاری علیه دولت آمریکا، بازداشت یک نفر در پرونده دکل نفتی گمشده و صدور حکم بدوی رئیس عرفان حلقه صحبت کرد.

امروز هشتاد و یکمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا با ضور اصاب رسانه برگزار شد که در زیر مشروح این سخنان را می خوانید:

*محکومیت 5 نفر از اهالی فتنه 88 در دادگاه بدوی و ممنوع الخروج شدن 3 نفر/ شناسایی افراد توهین کننده به مقدسات و نهادها در فضای مجازی توسط پلیس فتا

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای گفت: در فاصله زمانی جلسه قبلی تا امروز پنج نفر از کسانی که در فتنه 88 فعالیت داشتند چه آنهایی که در خارج از کشور بودند و برگشتند و چه آنهایی که در داخل بودند، پرونده شان به دادگاه رفته و در دادگاه بدوی محکوم شدند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: دو ـ سه نفر از افراد جدیدی که مسائل شان روشن شد نیز ممنوع الخروج شده و افرادی هم تحت تعقیب قرار گرفتند که برخی از آنها خارج از کشورند که اگر نیایند به طور غیابی و اگر بیایند به طور حضوری محاکمه می شوند؛ همچنین برای یکی از فراری ها کیفرخواست صادر شده است.

محسنی اژه ای ادامه داد: افرادی که در فضای مجازی، نشر اکاذیب و توهین به مقدسات و نهادها را انجام می دادند، توسط پلیس فتای ناجا شناسایی و بازداشت شدند.

وی ادامه داد: افرادی که در فضای مجازی فعالیت می کنند، تصورشان این است که قابل تعقیب و شناسایی نیستند، اما اشتباه می کنند و من به افرادی که از طریق فضای مجازی به اقدامات مجرمانه ادامه می دهند، هشدار می دهم که دیر یا زود دستگیر می شوند و اگر کسی هنوز دستگیر نشده، به این معنا نیست که شناسایی نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه به بحث مواد مخدر پرداخت و تصریح کرد: در این مدت هم اجرای حکم داشتیم و هم دستگیری های جدید و نکته آن است که بحمدالله اقدامات امنیتی و اقدامات اطلاعاتی خوبی در جهت دستگیری باندهای عمده انجام می شود.

وی ادامه داد: تلاش اداره اطلاعات اصفهان در یکی ـ دو هفته اخیر خوب بوده و دو باند نسبتاً قوی را دستگیر کردند که از یکی از آنها 190 کیلو تریاک و 140 کیلو هروئین کشف شد.

این مقام ارشد قوه قضائیه به متلاشی شدن باند دیگری در یزد پرداخت و گفت: از این باند نیز 900 کیلو تریاک و بیش از 100 کیلو حشیش کشف شد.

وی به خانواده ها یادآور شد مراقب فرزندان خود باشند و تلاش کنند به دام نیفتند، چرا، چون به هیچ وجه اغماض نمی شود و اگر موردی را دیدند، به ناجا و پلیس اطلاع دهند.

*رسیدگی به پرونده جیسون رضائیان ادامه دارد/ دستگیری 4 وکیل و بازداشت 4 کارمند دستگاه قضا/ انتخاب مدیر تسویه برای شرکت توسعه میزان

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای افزود: امروز پرونده جیسون رضاییان دادگاهش برگزار شد و جلسه بعدی هم ادامه دارد که مطلع می شوید و اگر حکم صادر شود حکم به اطلاع شما می رسد.

وی گفت: شرکت توسعه میزان که قرار بود در بانک صادرات ادغام شود اعضای به اصطلاح هیات مدیره موسسه قبول نکردند و اقدامات را در بازه زمانی انجام ندادند. سخنگوی قوه قضاییه افزود: تعدادی از اعضای هیأت مدیره این شرکت بازداشت شده اند و برای این شرکت نیز مدیر تسویه انتخاب شد تا چگونه پول مردم را پس بدهد؛ همچنین بانک مرکزی به عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور از آنها اعلام جرم کرده است.

*تلاش برای حذف برخی از عناوین مجرمانه غیرضرور/به دنبال حفظ بنیان خانواده و کاهش طلاق هستیم

محسنی اژه ای در رابطه با موضوع طلاق توافقی و تبلیغات در این حوزه گفت: قوه قضائیه در حال تدبیر تمهیداتی است تا این مشکل را حل کند و در این راستا حتی اگر لازم باشد به فکر ایجاد قانون است و شما در آینده شاهد اقدامات قوه قضائیه خواهید بود.

وی تصریح کرد: در این موضوع فقط نباید یک اقدام صورت گیرد، بلکه اقدامات زیادی از جمله فرهنگسازی توسط رسانه ها، تعلیم مشاوران در دادگاه ها و اقداماتی از این قبیل صورت گیرد.

وی گفت: امروز همه مسلمانان حس می کنند که هر چه کانون خانواده گرمتر و مستحکم تر باشد، به نفع کل جامعه است، بنابراین در اینجا باید به این موضوع نظر داشته باشیم که چه عاملی باعث ایجاد این نوع طلاق است.

اژه ای گفت: این موضوع از سویی نیازمند فرهنگسازی است و رسانه ها و کسانی که تریبون یا قلمی در اختیار دارند می توانند مضرّات طلاق را که در اسلام نیز مطرح شده است، گوشزد کنند.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: آنچه که در طلاق توافقی مطرح است و قانون و شرع نیز بر آن نظر دارد، این است که در ابتدا اگر کار به جایی رسید که دو طرف نتوانستند با یکدیگر زندگی کنند، دو نفر از دو طرف انتخاب شوند تا برای صلح و سازش تلاش کنند و چنانچه این موضوع نتیجه نداد، اقدامات دیگر صورت گیرد و طلاق، آخرین اقدام باشد و قوه قضائیه این روزها در مقام این است که چگونه طلاق توافقی به سادگی صورت نگیرد.

اژه ای در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا بخشنامه ریاست قوه قضائیه مبنی بر کاستن از شمار زندانیان باعث افزایش جرم در جامعه شده است، گفت: ما یک سیاست حبس زدایی و یک سیاست جرم زدایی داریم که مورد دوم بدین معنی است که اگر موضوعی ضرورت توصیف به عنوان جرم نداشته باشد، جرم تلقی نشود.

وی افزود: این بخشنامه رئیس قوه، ناظر بر این موضوع است که بازداشت غیرضروری افراد صورت نگیرد، چرا که ممکن است فرد در صورت بازداشت، شرایط گذاشتن وثیقه یا انتخاب کفیل را سخت تر از شرایط آزادی داشته باشد، که این خود باعث بازداشت طولانی تر می شود.

سخنگوی قوه قضائیه تأکید کرد: البته در برخی موارد نیز بازداشت ضروری است، این بخشنامه ناظر بر این موارد نیست، بنابراین این بخشنامه باعث افزایش مجرم یا جرائم نمی شود بلکه با پیشگیری از بازداشت و زندانی شدن افراد در زندان ها عامل کاهش جرم نیز هست.

*انتشار جزئیات پرونده قضایی بقایی در این مرحله خلاف قانون است/دستگاه قضا در پرونده زنجانی همه تلاش خود را کرده است

حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه سخنان خود در رابطه با سؤالی مبنی بر اعتراض نمایندگان مجلس به کندی روند محاکمه میلیارد نفتی و اینکه برخی از آنها اعتقاد دارند وی در زندان نیست، گفت: منظور از کند بودن رسیدگی را نمی دانم، چرا که انصافاً از زمان بازداشت وی، اقدامات فوق العاده ای انجام شده است و شاهد این مدعا کیفرخواست ایشان است، چنان که اکنون دادگاه در رابطه با مطالعه این پرونده با توجه به وسعت بازجویی ها و تحقیقات، درمانده است.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: در برخی موارد متهمین در بازجویی در رابطه با محل پول ها همکاری می کنند، ولی این متهم در دادسرا همکاری نکرد و تا آخر بازجویی ها نیز در این زمینه اطلاعات نداد، بنابراین اقدامات فوق العاده ای در این رابطه صورت گرفت.

وی گفت: در همین رابطه چند بار هیأت هایی به خارج از کشور اعزام شدند تا پولها را ردیابی کنند و اقدامات زیادی در سیستم های مالی و بانکی داخل کشور روی داد.

اژه ای گفت: وکلای این پرونده نیز باید برای خواندن تحقیقات و بازجویی ها وقت بگذارند و همزمان چند پرونده را نپذیرند و اگر می خواهند میلیاردی پول بگیرند، مانند برخی وکلا باید برای آن وقت بگذارند.

اژه ای افزود: در رابطه با اینکه نماینده ای گفته باشد شاید ایشان در زندان حضور ندارد، فکر نمی کنم نماینده ای چنین حرفی را بزند، ضمن اینکه نمایندگان درخواستی قانونی از قوه قضائیه داشته باشند پذیرفته می شود.

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با سؤالی مبنی بر جزئیات بیشتر از پرونده بقایی و اینکه آیا فرد نام مسئول دیگری از دولت سابق به عنوان معاونت در این پرونده مطرح شده است، گفت: تا مراحل نهایی پرونده یا دستکم مراحل نیمه نهایی پرونده نمی توان عناوینی را اگر وجود داشته باشد مطرح کرد، چرا که ممکن است اتهامات کنونی پرونده تا پایان رسیدگی رفع شود و یا ممکن است بازپرس افرادی را به عنوان مطلع اظهار کند.

وی تأکید کرد: اگر کسی محتویات پرونده قضایی را طرح کند خلاف کرده است و اگر کسی اطلاعاتی در رابطه با پرونده بقایی داده باشد، بعید می دانم از پرونده قضایی این اطلاعات را داده باشند.

اژه ای در رابطه با درخواست نمایندگان برای تخفیف و تساهل در پرونده پدیده شاندیز و مؤسسه میزان گفت: از چنین نامه ای از طرف نمایندگان اطلاعی ندارم، ولی در کل، تلاش قوه قضائیه در پرونده هایی از این دست بر آن است این پول به مردم برسد و مردم لطمه نبینند و اموال حفظ شود و در این مورد نیز این تلاش صورت گرفته است.

اژه ای در مورد پرونده فرودگاه قشم و حجم این تخلفات گفت: از حجم تخلفات اطلاعی ندارم و هنوز مشخص نشده است، ولی 2 تا 3 نفر در این پرونده بازداشت شدند.

*صدور حکم 50 میلیارد دلاری علیه دولت آمریکا بابت خسارت و غرامت واردشده به ایرانیان

حجت الاسلام محسنی اژه ای در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه بررسی ها نشان داده که دادگاهی در دستگاه قضایی تشکیل شده که به یک سری پرونده بین المللی با شکایت افراد ایرانی رسیدگی می کند و این دادگاه نظیر همان چیزی است که آمریکایی ها و غربی ها دارند و ما را محکوم می کنند و حتی احکامی در این زمینه صادر شده است که اژه ای گفت: نمی دانم دقیقا چه دادگاهی را می گویید اما کسانی که علیه آمریکا شکایت داشتند به شکایت شان رسیدگی شده است.

وی با اشاره به رسیدگی به تعدادی پرونده که علیه دولت آمریکا بوده گفت: در این راستا برای دولت آمریکا بابت خسارت و غرامت حدود 50 میلیارد دلار حکم صادر شده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: براساس قانون اگر علیه آمریکا شکایتی به ما برسد رسیدگی می کنیم و در حال حاضر هم چند پرونده در حال رسیدگی است.

*مرتکبان جرائم سنگین کمتر از بقیه به مرخصی می روند/ تاکنون نشنیده ام ناجا از عملکرد قوه در بحث مواد مخدر ناراضی باشد

حجت الاسلام محسنی اژه ای در خصوص آزادی فرد محکوم به حبس ابد که به دلیل قاچاق مواد مخدر مجدداً دستگیر شده بود، گفت: ما در مورد کسانی که محکوم به حبس می شوند و در زندان هستند از سوی کمیته ای که متشکل نماینده سازمان زندان ها، دادیار زندان و نمایندگان سیستم اطلاعاتی وضعیت شان را بررسی می کنیم و اگر به این نتیجه برسند که مجرمی که در حال تحمل کیفر است می تواند به مرخصی برود قطعاً از این مرخصی استفاده می کند.

وی با اشاره به اینکه معمولاً مجرمین جرائم سنگین کمتر به مرخصی می روند، گفت: اما اینطور نیست که آنها به مرخصی نروند برای مثال اگر مجرمی پدر یا مادرش فوت کند و یا زمان ازدواج فرزندش باشد اگر مجموعه تشخیص دهد که فرار نمی کند و آزادی اش خطری ندارد اجازه مرخصی می دهد. اما گاهی ممکن است اشتباه صورت گیرد و یا مجرمی که به بیرون رفته وسوسه شود دست به اقدامی بزند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در مورد این فرد هم همین اتفاق افتاد و مجرم سر وقت به زندان برنگشت به همین جهت حکم جلبش صادر شد و زمانی که برای دستگیری اش رفتند حدود 100 گرم تریاک از او کشف کردند که مدعی شده برای کس دیگری است.

اژه ای در خصوص نارضایتی ناجا از عملکرد قوه قضاییه و در بحث زندانیان مواد مخدر گفت: من تاکنون نشنیده ام ناجا به خصوص در بحث مواد مخدر نارضایتی داشته باشد اما پلیس دو مطلب دارد یکی اینکه می گوید ما معتادین را دستگیر می کنیم اما زود آزاد می شوند.

وی ادامه داد: طبق قانونی که اصلاح شده معتاد را صرف اعتیاد به زندان نمی برند و باید اردوگاه هایی تشکیل شود که آنها در آنجا درمان شوند بنابراین اصلاً زندان نمی روند که بخواهند آزاد شوند. بحث بعدی مربوط به خرده فروشان مواد مخدر است.

وی گفت: برای مثال مجازات 5 گرم تریاک شلاق و جزای نقدی دارد، وقتی فردی به 100 هزار تومان و 50 ضربه شلاق محکوم می شود طبیعی است که پول را پرداخت کرده و مجازاتش را می کشد و سپس آزاد می شود در صورتی که اگر مواد کشف شده هروئین باشد به این زودی آزاد نمی شود اما در مورد تریاک یا برخی مشتقات آن اینگونه نیست.

اژه ای ادامه داد: البته ممکن کسی بگوید قانون بازدارنده نیست و باید آن را تغییر دهیم که این بحث دیگری است.

*پرونده دکل مفقود شده تشکیل شده و در دادسرای تهران است/ یک نفر بازداشت شد

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگو در پاسخ به سؤالی در مورد پرونده دکل مفقودشده گفت: پرونده هنوز به پایان نرسیده و معلوم نیست که آیا کلاه گذاشته اند یا با آن شرکت خارجی تبانی بوده است و اگر بگوییم مفقود شده اند درست نیست.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: گزارش هایی در مراحل مختلف انجام شده؛ گزارشی هم در دو سه مرحله آمده و نهایی اش هم آمده، پرونده تشکیل شده، در دادسرای تهران است، یک نفر بازداشت است و تحقیقات ادامه دارد.

اژه ای در مورد مرکز مشاوران اظهار داشت: من نگفتم قوه قضائیه مرکز مشاوران باشد، مجموعه اقداماتی که مشاوران انتخاب می شوند، صوری نباشد و در جهت سازش باشد و مجموعه اقدامات نتیجه اش آن باشد که طلاق را کاهش داده و استحکام خانواده را افزایش دهد.

وی گفت: قانون کیفری از اول تیرماه در حال اجراست و در برخی مواد آیین نامه ها پیش بینی شده که 3 ماهه یا 6 ماهه باشد و این طبیعی است که یک قانون جدید در اجرا با مشکلاتی مواجه باشد.

*درباره با سرمایه گذاران خارجی و داخلی هر زمان و هر جایی نیاز به کمک و حمایت قوه قضاییه باشد، ورود می کنیم

محسنی اژه ای در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه قوه قضاییه چه برنامه ای برای بعد از تحریم ها و حفظ امنیت سرمایه گذاران خارجی در ایران دارد، گفت: دولت به دنبال این است که موانع را بررسی کند.

وی افزود: چه در رابطه با سرمایه گذاران خارجی و چه در رابطه با سرمایه گذاران داخلی هر زمان و در هر جایی که نیاز به کمک و حمایت قوه قضاییه باشد، دستگاه قضایی ورود پیدا می کند.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص موضوع بورسیه ها و اینکه آیا تاکنون کسی با این عنوان که اسمش بی دلیل در لیست بورسیه ها مطرح شده شکایتی به قوه قضاییه کرده است یا خیر، گفت: تا آنجایی که من می دانم و اطلاع دارم شکایتی  تحت این عنوان به دستگاه قضایی وارد نشده اما کسانی هستند که از سوی آن کمیته ای که تعیین شده بود بورسیه شان لغو شده یا اینکه به آنها گفته اند می توانید ادامه تحصیل بدهد اما باید هزینه آن را هم پرداخت کند.

وی گفت: در اینجا قوه قضاییه ورود نداشته چرا که براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دیوان عدالت اداری اجازه ورود به این موضوع را ندارند.

*تخریب چند کیلومتر دیوار غیرمجاز در استان تهران در سال 94/ بیش از هزار مورد رفع تصرف و تخریب در سه ماه گذشته

غلامحسین محسنی اژه ای گفت: همانطور که قبلاً نیز گفته بودم قوه قضاییه اهتمام ویژه ای برای مبارزه با زمین خواری و ساخت وساز غیرقانونی دارد که در این راستا بیش از هزار  مورد رفع تصرف و تخریب در سه ماه گذشته و تخریب چندین کیلومتر دیوار غیرمجاز فقط در سال 94 در استان تهران داشتیم.

وی افزود: دولت نیز در این کار با ما همکاری خوبی داشته است ولی از همین جا مجدداً تکرار می کنم که متولیان امر باید تلاش کنند تا از ساخت وسازهای غیرقانونی پیشگیری کنند و در صورتی که ساخت وساز غیرقانونی صورت گرفت در هنگام ساخت از قوه قضاییه بخواهند تا به این موضوع رسیدگی شود نه اینکه بعد از ساخت یک ویلا یا ساخت 5 طبقه ساختمان از قوه قضاییه بخواهند آن را تخریب کنند.

اژه ای تأکید کرد: قوه قضاییه مصمم است تا با تمام موارد خلاف از این دست در سراسر کشور برخورد کند.

وی درباره فردی در رابطه با خط آهن اترک - برکت در کشور ترکمنستان اقدام کرده بود و پروژه را ناتمام گذاشته بود و از کشور خارج شده بود گفت: در این زمینه اطلاعاتی ندارم.

*صدور حکم بدوی رئیس عرفان حلقه/ درخواست طرفین پرونده کهریزک برای حضور احمدی مقدم و رادان در دادگاه

غلامحسین محسنی اژه ای با اشاره به صدور حکم دادگاه بدوی رئیس عرفان حلقه گفت: این حکم قابل اعتراض است و در دادگاه تجدیدنظر قابل تغییر است.

وی در رابطه با تبلیغات وکلا مبنی بر طلاق توافقی تنها با رضایت یک ظرف و نظایر این گفت: این گونه تخلفات را باید خود کانون وکلا رسیدگی کند و تنها در شرایطی قوه قضاییه به موضوعاتی از این دست ورود می کند.

اژه ای همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر تقاضای اعاده دادرسی توسط مهدی هاشمی گفت: در این مورد چیزی نشنیده ام.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسیده بود چرا پیشگیری از وقوع جرم در نامگذاری های هفته قوه مطرح نشده بود، گفت: پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضاییه مورد توجه است و از چند سال پیش معاونت مستقلی برای آن تشکیل شده است و در همه استان ها نیز چنین معاونتی ایجاد شده است ولی در کل پیشگیری مقوله وسیعی است و باید با کمک سایر قوا صورت گیرد.

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با پرونده ستاد سوخت نیز گفت: اینکه آیا این پرونده به دادگاه رفته یا نرفته است خبری ندارم.

محسنی اژه ای افزود: طرفین در پرونده کهریزک از رئیس دادگاه خواسته اند سردار احمدی مقدم و سردار رادان به عنوان مطلع در دادگاه حضور یابند.

*تعیین وکلای مورد تأیید برای متهمان جرایم امنیتی پیشنهاد رئیس قوه نبوده است

محسنی اژه ای در پاسخ به سؤالی در مورد دیدار اخیر رهبری با دانشجویان و دغدغه اصلی دانشگاه ها که تخلف در حیطه دانشگاهها را وزارت علوم بررسی می کند و اینکه آیا دستگاه قضایی تاکنون در این زمینه تلاشی انجام داده یا نه، اظهار داشت: دستگاه قضا تا الان کاری انجام نداده، تخلفات و مسائل انضباطی همه جا غیرقضایی است و همان سیستم انضباطی دستگاه ها با آن برخورد می کند، اما اگر جرمی باشد دستگاه قضایی رسیدگی می کند.

سخنگوی قوه در پاسخ به سؤال دیگری در مورد قانون آیین دادرسی جدید و اینکه تعیین وکیل برای پرونده های سیاسی و امنیتی باید مورد تأیید قوه قضائیه باشد، بیان داشت: این مسئله منحصر است به مسائل خاص و نه همه موارد، و این ماده 48 در مورد مسائل امنیتی و امثالهم است؛ از آن طرف هم باید فرقی بین متهمین امنیتی داخلی، خارجی یا سازمان یافته با متهمان جرائم عادی لحاظ شود، چرا که اگر مجرم امنیتی در آن لحظه بتواند با وکلیش صحبت کند، ممکن است فجایعی به بار آید و در اینجا حقوق یک فرد مطرح نیست، بلکه حقوق یک فرد و جامعه مطرح است.

محسنی اژه ای ادامه داد: این پیشنهاد که وکلا مورد تأیید قوه قضائیه باشند، پیشنهاد رئیس قوه قضائیه نبود، چرا که ما پیشنهاد کرده بودیم که ماده اصلاح شود و به قانون سابقش برگردد و این نحوه اصلاح را خود مجلس انجام داد و شورای نگهبان تأیید کرد که وکلای متهمین این جرائم مورد تأیید قوه قضائیه باشند.

این مقام ارشد قوه قضائیه تأکید کرد: ما ملزم به اجرای قانون هستیم و اگر در مجلس طرحی تصویب و به تأیید شورای نگهبان نیز برسد، ما ملزم به اجرای آن هستیم.

*دولت مجوز استخدام تعداد محدود کارمند را به قوه قضاییه داده است/ بی حجابی جرم بوده و با آن برخورد می شود

محسنی اژه ای در پاسخ به سؤالی که چرا پذیرفته شدگان در آزمون سال 92 قوه قضاییه استخدام نشده اند، گفت: ما طبق برنامه پنجم توسعه می توانستیم 4 هزار قاضی را استخدام کنیم و به همین تناسب نیز کارمند استخدام کنیم اما بر اساس قانون تنها استخدام قاضی در اختیار قوه قضاییه است و ما سالیانه این کار را انجام داده ایم.

وی افزود: ولی در رابطه با کارمندان، دولت باید این مجوز استخدام را صادر کند که تاکنون به جز تعداد محدودی مجوز صادر نکرده است پس ما نمی توانیم این کارمندان را استخدام کنیم و چنانچه استخدام کنیم دولت بودجه آن را نمی دهد ضمن اینکه اکنون قضات ما به خصوص قضات تازه استخدام شده تحت فشار هستند چرا که کارمند ندارند.

اژه ای در رابطه با افرادی که به علت بدحجابی دستگیر می شوند و مجازات آنها گفت: افرادی که رعایت عفت را نمی کنند متفاوت هستند یعنی برخی فقط بدحجاب هستند ولی برخی در دید مردم تظاهر به بدحجابی می کنند و گاهی جرایم دیگر دارند ولی در کل بی حجابی جرم است و با آن برخورد می شود ولی بستگی به آن دارد که فرد چه کار خلافی انجام داده باشد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان