Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بهزیستی گیلان از آمادگی بالغ بر یک هزار و 472 پایگاه ثابت و سیار این نهاد برای دریافت وجوهات فطره خبر داد.

محمدرضا پارسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته بهزیستی سیاست های این نهاد را برشمرد و اظهار کرد: معلولیت ها و آسیب های اجتماعی دو جامعه هدف بهزیستی هستند.

وی در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر و اقدام های بهزیستی برای جمع آوری زکات فطره تصریح کرد: یک هزار و 472 پایگاه ثابت و سیار بهزیستی آمادگی دریافت وجوهات فطره مردم گیلان در روز عید سعید فطر را دارند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه این نهاد بر اساس فتوای مراجع عظام وجوهات فطره را جمع آوری می کند، تصریح کرد: زکات فطره جمع آوری شده صرف خانواده های بی بضاعت، ایتام، معلولان و سالمندان بی سرپرست می شود.

وی از راه اندازی سیستم جدید دریافت فطره با تلفن همراه خبر داد و خاطرنشان کرد: مردم روزه دار گیلان می توانند وجوهات نقدی خود را با تلفن همراه از طریق ستاره 733 ستاره 4 ستاره 1400025# پرداخت کنند.

پارسی ادامه داد: نیکوکاران با وارد کردن این شماره در تلفن همراه مبلغ مورد نظر را وارد کرده و نسبت به پرداخت وجوهات اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه 75 هزار معلول و زن سرپرست خانوار و کودکان بدون سرپرست و ایتام زیرپوشش بهزیستی گیلان هستند، خاطرنشان کرد: این مددجویان از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند.

مدیر کل بهزیستی گیلان درباره وضعیت ساخت پروژه شیرخوارگاه یادآور شد: شهرداری رشت بر زمین احداث این پروژه اشکالاتی گرفته که در دست بررسی است.

وی با اشاره به اینکه برای 750 نفر ویزیت در منزل انجام می شود، یادآور شد: به حدود 600 نفر حق پرستاری می دهیم ضمن اینکه کودکان خیابانی و کار و زنان و دختران آسیب دیده اجتماع نیز از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان