Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه سالانه 800 هزار تن شمش فولاد در این استان تولید می شود، گفت: گیلان جزو چهارمین استان برتر کشور در تولید شمش فولاد است.

علی منتظری بعد از ظهر امروز در جمع صنعتگران نمونه استان با بیان اینکه گیلان دارای ظرفیت خوبی در بخش صنعت دارد، اظهار کرد: در حوزه صنعت استان اقدام های زیادی انجام شده است.

وی از فعالیت دو هزار و 600 واحد صنعتی استان خبر داد و گفت: این واحدهای فعال با اشتغالزایی بیش از 87 هزار نفر و سرمایه گذاری 80 هزار میلیارد ریال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه در سال های آینده 40 هزار اشتغال در این حوزه ایجاد می شود، تصریح کرد: طرح های صنعتی و بزرگ زیادی در استان در دست احداث است.

وی با اشاره به اینکه سالانه در گیلان 800 هزار تن شمش فولاد تولید می شود، خاطرنشان کرد: گیلان در این زمینه جزو چهار استان برتر کشور است.

منتظری فعالیت 240 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ نساجی در استان را از ظرفیت های گیلان عنوان کرد و یادآور شد: گیلان در نساجی استان ششم کشور است.

وی با بیان اینکه گیلان در زمینه تولید صنایع غذایی دهها واحد تولید و و فرآوری در چای، زیتون و... دارد، خاطرنشان کرد: گیلان قطب تولید شیرینی جات از جمله کلوچه است.

این مسئول سابقه تجارت گیلان را درخشان خواند و متذکر شد: وجود 100 هزار واحد صنفی با 40 هزار نفر نیروی فعال و ... از جمله سابقه درخشان تجارت گیلان است.

وی رتبه گیلان در زمینه تولید میلگرد فولادی را ششم کشوری عنوان کرد و گفت: سالانه بیش از یک میلیون و 100 هزار تن میلگرد فولاد در گیلان تولید می شود.

منتظری با اشاره به اینکه گیلان در زمینه تولید ورق های فولادی دارای ظرفیت تولید  2 میلیون و 500 هزار تن در سال است، تصریح کرد: گیلان جزو پنج استان برتر در تولید ورق های فولادی است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 4

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان