Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه یک میلیون و 780 هزار خانوار در کشور زیر پوشش این نهاد هستند، گفت: از این جمعیت، 230 هزار نفر یتیم و 300 هزار نفر کودکان طلاق هستند.

علی محمد ذوالفقاری شامگاه سه شنبه در حاشیه جشن رمضان با قدردانی از مردم به دلیل مشارکت در جشن های ماه مبارک رمضان را دلیل سفر خود به گیلان و حضور در جشن مذکور عنوان کرد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی، مشارکت مردم را در خدمت رسانی به محرومان جزو اصلی ترین راهبردهای خود می داند، افزود: کمیته امداد با برگزاری جشن های رمضان به دنبال اطلاع رسانی لازم از خدمات این نهاد و ارائه گزارش هزینه کرد کمک های مردم است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه با کمک جشن های رمضان باید بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم، گفت: این اطلاع رسانی موجب توسعه مشارکت های مردمی در سال های گذشته شده است.

وی با تصریح بر اینکه یک میلیون و 780 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد کشور هستند، افزود: این جمعیت 230 هزار یتیم، 300 هزار کودک و نوجوان به عنوان محسنین و فرزندان طلاق خانواده زندانی را شامل می شوند.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه 1.5 میلیون نفر سالمند زیرپوشش کمیته امداد هستند، ادامه داد: یک میلیون زن سرپرست خانوار و حدود 30 هزار خانواده زندانی و 200 خانواده صعب العلاج زیرپوشش کمیته امداد هستند.

وی خدمات کمیته امداد را مناسب با نیاز جمعیت هدف دانست و یادآور شد: سالانه 100 هزار جهیزیه توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

این مقام مسئول گفت: به مجموع مددجویان زیرپوشش کمیته امداد در ماه مستمری پرداخت می شود و بخشی از مددجویان کمیته امداد حدود 300 هزار دانش آموز و 100 هزار دانشجو زیر پوشش کمیته امداد هستند.

وی با بیان اینکه یتیمان کمیته امداد حدود 700 هزار حامی دارند، اظهار کرد: جمعی از فرزندان طلاق و فاقد سرپرست توسط 40 هزار حامی حمایت می شوند.

ذوالفقاری یکی از اصلی ترین موضوعات جشن های رمضان کمیته امداد را حامی یابی برای فرزندان طلاق، صعب العلاج و بیمار عنوان کرد و متذکر شد: امیدواریم در پایان ماه مبارک رمضان در طرح محسنین، فرزندی منتظر حامی نباشد.

وی از جمع آوری کمک های مردمی برای آزادی زندانیان غیرعمد در عید فطر خبر داد و خاطرنشان کرد: پرونده هایی در این راستا آماده شده است تا افرادی بانی آزادی زندانیان غیرعمد شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان