Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل هواشناسی گیلان به ورود سامانه بارشی از امروز به استان اشاره کرد و گفت: احتمال بالا آمدن آب در معابر عمومی و جاری شدن سیل در رودخانه های گیلان وجود دارد.

بهمن کمانگر ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی گیلان با اشاره به بارندگی مناسب در هفته گذشته اظهار کرد: امروز یک جبهه هوای ابری وارد گیلان شده است که به تدریج بر میزان ابرها اضافه می شود و در بعضی از ساعات بارندگی همراه با رعد و برق پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه جبهه هوای ابری اصلی بعد از ظهر روز جمعه وارد منطقه می شود، تصریح کرد: انتظار داریم تا روز سه شنبه 50 تا 100 میلی متر بارندگی در گیلان داشته باشیم.

کمانگر از کاهش محسوس دما در استان خبر داد و بیان کرد: پیش بینی می شود بخشی از نیاز آبی مزارع و باغ ها در این بارندگی جبران شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به افزایش بارندگی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در گیلان، گفت: احتمال بالا آمدن آب در معابر عمومی و جاری شدن سیل در رودخانه های استان وجود دارد.

کمانگر بارندگی را به صورت رگباری همراه با وزش باد شدید دانست و خاطرنشان کرد: در شالیزارهایی که خوشه های برنج در حال خمیده شدن است مسیر آب باید باز شود.

وی با بیان اینکه 200 هزار هکتار از شالیزارهای استان در مرحله گل دهی، قبل از خوشه زنی و پنجه زنی هستند، یادآور شد: احتمال آسیب به شالیزارها وجود دارد.

*بیشترین بارندگی در مناطق جلگه ای گیلان

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان نیز در جلسه مذکور از وقوع بارندگی از صبح فردا در استان خبر داد و گفت: بیشترین بارندگی در مناطق جلگه ای گیلان است.

سیف الله آقابیگی میزان بارندگی در گیلان را 60 تا 70 میلی متر پیش بینی کرد و افزود: بارندگی در مناطق کوهستانی کمتر است.

وی با اشاره به اینکه رهاسازی آب سد سفیدرود هنگام بارندگی قطع می شود، بیان کرد: نیاز آبی مزارع از طریق آب باران جبران می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان