Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ظرفیت ذخیره مواد معدنی این استان به میزان بالغ بر یک میلیارد و 200 هزار تن خبر داد.

علی منتظری امروز با اشاره به ظرفیت های معدنی این استان اظهار کرد: گیلان از مواد معدنی نظیر سنگ آهک، مارن سیلیس سنگ لاشه، شن و ماسه، میکا و خاک صنعتی برخوردار است.

وی با بیان اینکه ظرفیت ذخایر معدنی گیلان یک میلیارد و 200 میلیون تن است، افزود: سال گذشته بالغ بر 10 میلیون و 800 هزار تن مواد معدنی در گیلان استخراج شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از فعالیت 112 معدن در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد، 51 معدن فعال و بقیه نیز در حال تجهیز و یا نیمه فعال است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 750 نفر به صورت مستقیم در معادن فعال گیلان مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: در گیلان 11 واحد فولاد و محصولات فولادی در حوزه صنایع معدنی فعالیت می کنند.

منتظری، فعالیت سه کارخانه تولید سیمان، 12 واحد سنگ بری و تولید مصنوعات سنگی، دو واحد تولید کاشی و سرامیک، 35 واحد تولید و دانه بندی شن و ماسه، چهار واحد تولید آجر و سفال، دو واحد فرآوری میکا، 12 واحد تولیدی چینی مظروف و بهداشتی و ... را از صنایع معدنی گیلان برشمرد.

وی بیان کرد: 102 انبار ذخیره کالا با ظرفیت بیش از 305 هزار تن، 191 شرکت پخش کالا و 40 سردخانه صنعتی با ظرفیت بالغ بر 80 هزار تن در استان فعالیت می کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، توسعه فعالیت فروشگاه های بزرگ در نقاط مختلف استان، ایجاد شهرک پخش کالا، شهرک های صنفی مختلف نظیر شهرک مبل، آهن آلات، مصالح ساختمانی و... را از برنامه های حوزه تجارت استان ذکر کرد.

این مسئول در پایان یادآور شد: ایجاد و تکمیل ظرفیت پروژه های سردخانه ای و انبارهای مورد نیاز کالا و برند سازی محصولات صادراتی  و... از برنامه های مهم و اساسی حوزه تجارت گیلان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان