Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده استاندار در راستی آزمایی گزارش بانک های گیلان از انحراف 10 تا 40 درصدی پرداخت تسهیلات توسط بانک ها در این استان خبر داد.

محمدرضا رئوفی در گفتگو با فارس با اشاره به نتیجه گزارش راستی آزمایی بانک ها در گیلان اظهار کرد: از دو ماه گذشته بررسی پرداخت تسهیلات به قراردادهای بانک ها در استان آغاز شده است.

وی ادامه داد: تعدادی از وام ها در حد توان پرداختی و توانمندسازی مطرح شده و برخی به عنوان تبدیل اعلام شده، اما پولی به واحدها پرداخت نشده است.

رئوفی با بیان اینکه برخی از متقاضیان به دلیل سود 28 درصدی از دریافت وام انصراف دادند، تصریح کرد: تعدادی از متقاضیان به دلیل مشکل تهیه وثیقه موفق به دریافت تسهیلات از بانک های گیلان نشدند.

عضو کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گیلان خواستار اطلاع فرمانداران از اجرای طرح ها قبل از پرداخت تسهیلات از طرف بانک ها شد و بیان کرد: اطلاع فرمانداران از روند اجرای طرح ها در پرداخت تسهیلات تاثیرگذار است.

وی به حضور نمایندگان بانک ها در جلسه های کارشناسی به منظور پرداخت تسهیلات به طرح ها در گیلان اشاره کرد و گفت: نمایندگان بانک ها  قبل از پرداخت تسهیلات می توانند در مورد وام گیرندگان استعلام کنند و مشکل دریافت کنندگان تسهیلات قبل از مطرح شدن در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان برطرف شود.

رئوفی با اشاره به اینکه امکان جایگزین کردن طرح ها برای دریافت تسهیلات از بانک ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: 45 روز طبق قانون زمانبندی پرداخت تسهیلات از طرف بانک های عامل به طرح ها است و این مدت را می توانیم تا دو ماه افزایش دهیم.

نماینده استاندار در راستی آزمایی گزارش بانک های گیلان یادآور شد: اگر متقاضیان در زمان مذکور نتوانند وام خود را دریافت کنند موضوع باید به دبیرخانه اعلام شود تا طرح جایگزین معرفی کنیم.

وی از انحراف 10 تا 40 درصدی پرداخت تسهیلات توسط بانک ها در گیلان خبر داد و اظهار کرد: انحراف مذکور توسط کارشناسان دستگاه ها از روند اجرای طرح ها حاصل شده است.

رئوفی به تلاش بانک ها در ارائه تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای گیلان اشاره کرد و افزود: تسهیلات سرمایه در گردش تعهد اشتغال ندارد اما هدف گذاری برای تولید است و می تواند بهترین کمک در ایجاد اشتغال پایدار باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان