Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان از نصب هشت دستگاه کنترل سرعت در محور رشت ـ چابکسر و پنج دستگاه در آزادراه رشت ـ قزوین خبر داد.

ناصر آل محمدی با اشاره به ثبت سرعت خودروها در جاده های گیلان اظهار کرد: تعداد هشت دستگاه کنترل سرعت در محور رشت ـ چابکسر و پنج دستگاه در آزادراه رشت ـ قزوین نصب شده و فعال هستند.

وی به ثبت سرعت لحظه ای و متوسط خودروها توسط دستگاه های مذکور اشاره کرد و افزود: سرعت خودروها از طریق سیستم پلیس راه کشور اعمال قانون می شود.

آل محمدی در ادامه با بیان اینکه دور دوم مسافرت های تابستانی به گیلان آغاز شده است، تصریح کرد: سرویس های فوق العاده ناوگان حمل و نقل عمومی برای برگشت مسافران راه اندازی شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان استفاده مسافران از ناوگان حمل و نقل عمومی را دارای کاهش خواند و بیان کرد: تمهیدات لازم برای مسافرت های اتوبوسی و حمل و ناوگان عمومی اندیشیده شده است.

وی از تشدید نظارت بر عملکرد شرکت های مسافری در گیلان خبر داد و گفت: کشیک انجمن های صنفی در پایانه های مسافری برای نظارت ایجاد شده است.

آل محمدی با اشاره به کنترل حضور مدیران فنی در پایانه ها و شرکتی های مسافری برای بازدید ناوگان قبل از حرکت و مسافرگیری، خاطرنشان کرد: نظارت بر فروش بلیت اتوبوس و رعایت حقوق مسافر توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های گیلان انجام می شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان به نصب 25 دستگاه ترددشمار در جاده های گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تردد خودروها در 6 محور ورودی استان ثبت می شود.

وی با بیان اینکه 4 میلیون و 94 هزار وسیله نقلیه از ابتدای امسال تاکنون وارد گیلان شده است، اظهار کرد: بیشترین ثبت تردد خودرو با یک میلیون و 959 تردد مربوط به محور رامسر ـ چابکسر است.

آل محمدی تعداد خودروهای خروجی در مدت مذکور را 4 میلیون و 237 هزار خودرو از گیلان عنوان کرد و افزود: امسال وسیله نقلیه ورودی گیلان نسبت به کشوری 14 درصد رشد دارد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان با اشاره به اینکه نسبت به نرخ جمعیت رتبه چهارم کشوری تردد را در استان داریم، بیان کرد: گیلان پس از استان های البرز، تهران و مازندران پر ترددترین استان های کشور است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان