Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : فرماندار لاهیجان با انتقاد از سازمان چای گفت: بهای خرید برگ سبز چای هنوز پرداخت نشده است و پنجاه درصد از چایکاران وام به زراعی خود را دریافت نکرده اند.

کاظم کسرایی امروز در جلسه ای در فرمانداری این شهرستان، با بیان اینکه بارش نزولات آسمانی، طراوت و سرزندگی را بین چای کاران افزایش داده است، اظهار داشت: امیدواریم این بارش ها افزایش برداشت چای نسبت به سال های گذشته را رقم بزند.

وی با اعلام اینکه شعار اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار می دهیم و در جهت پیشرفت و توسعه با توجه به امکانات و اعتباراتی که داریم تلاش می کنیم، افزود: طی 9 ماه آینده 9 پروژه اقامتی در سطح شهرستان اجرایی می شود.

کسرایی با اشاره به اینکه شهرستان لاهیجان یکی از شهرستان های مهم گیلان و کانون توجهات است، گفت: در ایام تعطیلات شاهد ورود گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا به این شهر بودیم و یقینا"در آینده نیز افزایشی بیش از این در ورود گردشگر خواهیم داشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان با بیان اینکه اعتباراتی از سال گذشته باقی مانده و امسال هم به پروژه ها از محل استانی و محلی اختصاص می یابد، افزود: امیدواریم بتوانیم برای توسعه کسب و کار که استان گیلان در رونق کسب وکار رتبه خوبی به دست آورده است، موثر باشیم.

وی با اشاره به پروژه های بزرگ در حال اجرا در لاهیجان با بیان اینکه راه بام سبز به دریا در حال اجرایی شدن است و منطقه ویژه اقتصادی که پروژه ملی و استانی است، در آینده نه چندان دور به فعل در می آید، افزود: وجود ساحل، جنگل و جلگه، شهرستان لاهیجان را در زمینه گردشگری جزء 14 نقطه نمونه کشوری قرار داده است.

کسرایی با اشاره به تلاش های مسئولین شهرستانی در خصوص خشکسالی و توزیع عادلانه آب برای مزارع با بیان اینکه همه تلاش کردند تا لاهیجان کمترین خسارت را داشته باشد، اعلام کرد: البته طی دو روز گذشته شاهد بارندگی و بارش نزولات آسمانی بودیم که دغدغه کم آبی را برطرف کرده است.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه اگر بخواهیم محصول استراتژیک چای را حمایت کنیم، لازم است اعتماد چای کاران را نسبت به دولت افزایش دهیم، اظهار کرد: در خصوص وام به زراعی که چای کاران با این وعده باغات خود را اصلاح کردند، هنوز کاستی های زیادی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه بنابر نظر و آمار خود سازمان چای، 3 هزار هکتار از باغات چای رها شده امسال احیا شده است، گفت: اگر بخواهیم این رقم را افزایش دهیم، نیازمند راهکارهایی هستیم و باید با اجرای قانون و تعهدات خود نسبت به کشاورزان، اعتماد آنان را افزایش دهیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان